Dzyuba Glushenkovning g‘alabadagi rolini yuqori baholadi
Tolyattinskning "Akron" jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba "Zenit" yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning jamoaning "Krasnodar" ustidan bo‘lib o‘tgan RPLning to‘qqizinchi tur o‘yinidagi g‘alabasidagi o‘rnini ta’kidladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Sankt-Peterburg jamoasi foydasiga 2:0 hisobida yakunlandi. Glushenkov bitta gol urib, yana bir golga assistentlik qildi.
Dzyuba ijtimoiy tarmoqlardagi izohida «Farqni yaratdi! Zo‘r!» deb yozdi.
To‘qqiz turdan so‘ng "Krasnodar" 19 ochko bilan turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. "Zenit" esa 16 ochko bilan beshinchi o‘ringa ko‘tarildi.
2025/2026 yilgi mavsumda Glushenkov Rossiya chempionati va Kubogida jami o‘n o‘yinda maydonga tushib, to‘rt gol urdi va uchta golga uzatma berdi. Uning o‘yini jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda.

Дзюба высоко оценил роль Глушенкова в победе
Нападающий тольяттинского «Акрона» Артём Дзюба подчеркнул роль полузащитника «Зенита» Максима Глушенкова в победе команды в девятом туре РПЛ над «Краснодаром». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 2:0 в пользу команды из Санкт-Петербурга. Глушенков забил один гол и отдал голевую передачу на ещё один.
В комментарии в социальных сетях Дзюба написал: «Создал разницу! Отлично!»
После девяти туров «Краснодар» лидирует в турнирной таблице с 19 очками. «Зенит» поднялся на пятое место, набрав 16 очков.
В сезоне 2025/2026 Глушенков провёл в чемпионате России и Кубке всего десять матчей, забил четыре гола и отдал три голевые передачи. Его игра имеет важное значение для команды.