Futbol sohasidagi mutaxassis Aleksandr Tukmanov Daler Kuzyevning “Rubin” klubiga o‘tishini ijobiy baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, futbolchi agar Fransiyada o‘ynaganidan keyin yaxshi tayyorgarligini saqlab qolgan bo‘lsa, Qozon jamoasini sezilarli darajada kuchaytirishi mumkin. Tukmanov yosh futbolchining yoshi to‘siq bo‘lmasligini ta’kidladi.
Kuzyev intizomli, jamoaviy fikrlashga ega va ishga mas’uliyat bilan yondashadi, bu esa unga Rashid Rahimov tizimida tez moslashishga yordam beradi. Agar u o‘z formasi va kuchini saqlab qolgan bo‘lsa, bu jamoa uchun juda yaxshi yangilikdir.
Men klub rahbarlarini bunday xarid bilan tabriklayman, deya ta’kidladi Tukmanov Rusfootball.info saytiga bergan intervyusida. Hozirgi vaqtda “Rubin” to‘qqizta o‘yindan keyin 15 ochko jamg‘argan va turnir jadvalida yettinchi o‘rinni egallab turibdi.
Bu natija jamoaning o‘z imkoniyatlarini ko‘rsatmoqda va kelajakda yanada muvaffaqiyatlarga erishishiga umid beradi.

Кузяев усилит команду "Рубин", говорит Тукманов
Эксперт в области футбола Александр Тукманов положительно оценил переход Далера Кузяева в клуб «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, если футболист сохранил хорошую подготовку после игры во Франции, он может значительно усилить команду из Казани. Тукманов подчеркнул, что возраст молодого футболиста не является препятствием.
Кузяев дисциплинирован, обладает командным мышлением и ответственно подходит к работе, что поможет ему быстро адаптироваться в системе Рашида Рахимова. Если он сохранил свою форму и силу, это очень хорошая новость для команды.
Я поздравляю руководство клуба с такой покупкой, — отметил Тукманов в интервью сайту Rusfootball.info. В настоящее время «Рубин» после девяти матчей набрал 15 очков и занимает седьмое место в турнирной таблице.