Ponomaryov Kuzyev uchun Rubinni yaxshi variant deb atadi
Sobiq CSKA himoyachisi Vladimir Ponomaryov Daler Kuzyovning Qozonning Rubin klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ponomaryovning fikricha, yarim himoyachining yoshi endi chempionlik uchun kurashayotgan jamoalarga kuch qo‘shishga imkon bermaydi, ammo Rubin uchun bu yaxshi sotib olishdir. Mutaxassis Kuzyov to‘pni nazorat qila olishini va o‘ylaydigan futbolchi ekanligini ta’kidladi, u Qozon jamoasiga foyda keltiradi.
Shu bilan birga, Ponomaryovning aytishicha, armiyachilar klubida yarim himoyachi o‘zini ko‘rsatishi ancha qiyin bo‘lardi. U futbolchi yoshga kirgan bo‘lsa-da, u birinchi o‘rinni egallash uchun kurashayotgan jamoaga o‘tmayapti.
Rubin esa hozirgi vaqtda unga mos jamoa bo‘lib, yaxshi tanlov hisoblanadi. Hozirda Rashid Rahimov boshqaruvidagi jamoa Rossiya chempionatining 7-o‘rnida turibdi va 15 ochkoga ega.

Пономарёв назвал Рубин хорошим вариантом для Кузьева
Бывший защитник ЦСКА Владимир Пономарёв высказался о переходе Далера Кузьева в казанский клуб Рубин. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Пономарёва, возраст полузащитника уже не позволяет ему усиливать команды, борющиеся за чемпионство, однако для Рубина это хорошее приобретение. Специалист отметил, что Кузьев умеет контролировать мяч и является думающим футболистом, он принесёт пользу казанской команде.
В то же время, по словам Пономарёва, полузащитнику было бы гораздо сложнее проявить себя в армейском клубе. Хотя футболист и входит в возрастную категорию, он не переходит в команду, борющуюся за первое место.
Рубин же сейчас является подходящей командой для него и хорошим выбором. В настоящее время команда под руководством Рашида Рахимова занимает 7-е место в чемпионате России и имеет 15 очков.