Gvardiola "Manchester Siti"ning g‘alabasini baholadi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Angliya ligasi kubogining 1/16 final bosqichida «Haddersfild Taun» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi jamoa chiqishini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda «shaharliklar» g‘alabasini Fil Foden va Savio 18 va 74-daqiqalarda kiritgan gollari ta’minladi. Gvardiola Sky Sportsga bergan intervyusida: «Bugun biz juda yaxshi o‘ynadik.
Huqum boshlanishida ayrim jihatlarda yaxshilanish kerak, ammo umumiy hisobda biz o‘zimizni a’lo darajada ko‘rsatdik. Jamoa o‘zini to‘liq bag‘ishladi, agressivlik bilan harakat qildi.
Shuningdek, keyingi bosqichga chiqishimiz ham juda yaxshi natijadir», dedi. Endi «Manchester Siti» kubokning 1/8 finalida «Suonsi» jamoasiga safarda qarshi o‘ynaydi.
Bu o‘yin jamoaning keyingi muvaffaqiyatlari uchun muhim bosqich hisoblanadi. Jamoa murabbiyi va futbolchilari oldida yanada kuchli o‘yin ko‘rsatish vazifasi turibdi.
Kubok musobaqasidagi raqiblar bilan bahslar yanada qiziqarli va qattiq bo‘lishi kutilmoqda. Shunday qilib, «Manchester Siti» jamoasi o‘z maqsadlariga erishish uchun bor imkoniyatini ishga solmoqda.

Гвардиола оценил победу "Манчестер Сити"
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола оценил выступление команды в матче 1/16 финала Кубка Англии против «Хаддерсфилд Таун». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встречу «горожане» выиграли благодаря голам Фила Фодена и Савио на 18-й и 74-й минутах. В интервью Sky Sports Гвардиола сказал: «Сегодня мы сыграли очень хорошо.
В начале атаки есть моменты, которые нужно улучшить, но в целом мы показали себя на высшем уровне. Команда полностью отдалась игре, действовала агрессивно.
Также выход в следующий этап — это очень хороший результат», — отметил он. Теперь «Манчестер Сити» в 1/8 финала Кубка сыграет в гостях с «Суонси».
Этот матч является важным этапом для дальнейших успехов команды. Перед тренером и игроками стоит задача показать ещё более сильную игру.
Ожидается, что матчи с соперниками в Кубке будут ещё более интересными и напряжёнными. Таким образом, команда «Манчестер Сити» использует все возможности для достижения своих целей.