To‘rtta ingliz klubi Vinisius bilan aloqaga chiqdi
Turli manbalarning xabar berishicha, agar futbolchi shartnomasini uzaytirmasa, klub uni kelasi yozda sotishi mumkin. Transfer News Live manbasiga tayanib, TBR Football ma’lumotlariga ko‘ra, ingliz klublari “Arsenal”, “Chelsi”, “Liverpul” va “Manchester Siti” braziliyalik futbolchining vakillari orqali u bilan bog‘langan.
Vinisiusning “Real” bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 25 yoshli o‘yinchi uchun 170 million yevro deb baholamoqda.
Vinisius Junior jahon futbolida taniqli va iste’dodli o‘yinchi hisoblanadi, shuning uchun uning harakati katta qiziqish uyg‘otmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar kelajakda uning taqdirini belgilaydi.

Четыре английских клуба связались с Винисиусом
В СМИ распространяются слухи о возможном уходе Винисиуса Жуниора из мадридского футбольного клуба «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным различных источников, если футболист не продлит контракт, клуб может продать его следующим летом. Согласно информации TBR Football, ссылающейся на Transfer News Live, английские клубы «Арсенал», «Челси», «Ливерпуль» и «Манчестер Сити» связались с представителями бразильского футболиста.
Действующий контракт Винисиуса с «Реалом» рассчитан до середины 2027 года. Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 170 миллионов евро для 25-летнего игрока.
Винисиус Жуниор считается известным и талантливым игроком в мировом футболе, поэтому его переход вызывает большой интерес. Соглашения между клубом и футболистом в будущем определят его судьбу.