Kornauxov: Kuzyayev "Rubin" tarkibini kuchaytirdi
Toshkentning CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Oleg Kornauhоv Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasidan ketgan yarim himoyachi Daler Kuzyayevning Qozonning «Rubin» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Kuzyayev ushbu jamoaga futbolchilar tarkibini boyitish va sifatli o‘yinchilar sonini oshirish maqsadida taklif qilingan. Mutaxassisning aytishicha, yangi jamoada Dalerga moslashish uchun vaqt kerak bo‘ladi va dastlabki o‘yinlarda unga biroz qiyinchilik tug‘ilishi mumkin.
24 sentabr kuni Qozon klubi Kuzyayev bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. 32 yoshli rus futbolchisi «Rubin» bilan 2026 yilgacha mo‘ljallangan qisqa muddatli shartnoma tuzdi.
Uning oldingi jamoasi Fransiyaning «Gavr» klubi bo‘lgan. Bu transfer «Rubin» jamoasining tarkibini yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda.
Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar yangi futbolchining jamoaga qo‘shilishi natijalariga qiziqish bilan qaramoqda.

Kornauxov: Кузяев усилил состав "Рубина"
Бывший футболист ташкентского ЦСКА Олег Корнаухов высказался о переходе полузащитника Далера Кузяева из санкт-петербургского «Зенита» в казанский клуб «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Кузяев был приглашён в команду с целью обогатить состав футболистов и увеличить количество качественных игроков. По мнению специалиста, новому игроку потребуется время на адаптацию в новой команде, и в первых матчах у него могут возникнуть некоторые трудности.
24 сентября казанский клуб объявил о подписании контракта с Кузяевым. 32-летний российский футболист заключил краткосрочное соглашение с «Рубином» до 2026 года.
Его предыдущей командой был французский клуб «Гавр». Этот трансфер рассматривается как важный шаг, направленный на дальнейшее усиление состава «Рубина».
Футбольные болельщики и специалисты с интересом следят за результатами присоединения нового игрока к команде.