Naumov: Osinkin «Sochi»ning vaziyatini o‘zgartiradi
Uning fikricha, Osinkinga jiddiy harakat qilish kerak, chunki jamoa hozirgi vaqtda musobaqa jadvalining pastki qismida joylashgan. Naumov Osinkin ijodkor shaxs ekanligini ta’kidlab, u vaziyatni o‘zgartirishga qodir deb hisoblaydi.
Shuningdek, mutaxassis «Sochi» uchun Osinkin yagona imkoniyat ekanini aytadi. Ekspertning fikricha, janubiy jamoa rahbariyatiga bosh murabbiy Robert Moreno bilan allaqachon xayrlashish kerak edi.
Hozirgi paytda «Sochi» musobaqa jadvalining eng oxirgi o‘rnida bo‘lib, faqat bitta ochko to‘plagan. O‘nchi turda Osinkin boshchiligidagi jamoa Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasi bilan o‘yinga chiqadi.
Ushbu o‘yin jamoaning keyingi natijalariga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibini yangilash orqali vaziyatni yaxshilashga intilmoqda.

Наумов: Осинкин изменит ситуацию в «Сочи»
Эксперт в области футбола Николай Наумов оценил возможности команды после назначения Игоря Осинкина главным тренером клуба «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Осинкину предстоит серьёзно постараться, так как команда в настоящее время находится в нижней части турнирной таблицы. Наумов подчеркнул, что Осинкин — творческая личность и способен изменить ситуацию.
Кроме того, специалист отметил, что Осинкин — единственный шанс для «Сочи». По мнению эксперта, руководству южной команды уже следовало расстаться с главным тренером Робертом Морено.
В настоящее время «Сочи» занимает последнее место в турнирной таблице, набрав всего одно очко. В десятом туре команда под руководством Осинкина сыграет с «Динамо» из Махачкалы.
Ожидается, что эта игра окажет большое влияние на дальнейшие результаты команды. Руководство и тренерский состав стремятся улучшить ситуацию через обновление.