U murabbiy jamoa bilan samarali ishlaganini ta’kidladi. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, «Baltika» jamoasi o‘z o‘rniga munosib yetib oldi.
Talalaev futbolchilarga katta e’tibor qaratadi, u maydon chetida jamoa uchun juda tashvishlanadi, ularni rag‘batlantiradi va qo‘llab-quvvatlaydi. Jamoa a’zolari harakatda faol, doimo oldinga intilmoqda.
Hozirgi mavsumda Rossiya chempionatining elit divizionida yangi ishtirokchi bo‘lgan «Baltika» jamoasi to‘qqizta turda 16 ochko yig‘di. Hozirda Kaliningrad klubi Rossiya Premer-ligasining turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi.
28 sentabr kuni «Baltika» Moskva shahridagi CSKA jamoasi bilan safarda o‘yin o‘tkazadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 14:30 da boshlanadi.

Работы Талалаева высоко оценены в команде Балтика
Бывший известный футболист Владимир Пономарёв высоко оценил работу главного тренера команды «Балтика» Андрея Талалаева. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он отметил, что тренер эффективно работал с командой. По словам Пономарёва, команда «Балтика» заняла достойное место.
Талалаев уделяет большое внимание футболистам, он очень переживает за команду вне поля, мотивирует и поддерживает их. Члены команды активны в движении, постоянно стремятся вперёд.
В этом сезоне команда «Балтика», являющаяся новым участником элитного дивизиона чемпионата России, набрала 16 очков в девяти турах. В настоящее время калининградский клуб занимает третье место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги.
28 сентября «Балтика» проведёт выездной матч с командой ЦСКА в Москве. Игра начнётся в 14:30 по московскому времени.