Simeone: "Real" bilan o‘yinda jamoaviy o‘yin hal qiluvchi
Madridning "Atletiko" jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone La Liga 7-turida "Real" bilan bo‘ladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa jamoaviy o‘yinda sezilarli darajada o‘sish ko‘rsatgan. Ular pozitsion hujumlarda ishonch bilan harakat qiladi va yuqori bosimni faol qo‘llaydi.
Bu esa mavsum boshidan beri ketma-ket olti g‘alabaga erishishiga yordam berdi. Simeone ta’kidlashicha, derbi o‘yinida jamoalarning turnir jadvalidagi o‘rni ahamiyatga ega bo‘lmaydi.
Unga ko‘ra, maydonda ochkolardagi farq sezilmasligi mumkin, chunki o‘yin davomida yetakchi jamoaning o‘yini sifat jihatidan pasayishi ehtimoli mavjud. Hozirda "Real" ko‘proq ochkoga ega bo‘lsa-da, o‘yin ayniqsa o‘rtada, o‘tish bosqichlarida keskin bo‘ladi.
Simeone aynan shunday o‘yinni kutmoqda. Hozirgi vaqtda "Real" Ispaniya chempionatida jadval boshida turadi, "Atletiko" esa sakkizinchi o‘rinda joylashgan.

Симеоне: командная игра решающая в матче с "Реалом"
Главный тренер мадридского "Атлетико" Диего Симеоне поделился своими мыслями о предстоящем матче 7-го тура Ла Лиги с "Реалом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, команда под руководством Хаби Алонсо значительно улучшила командную игру. Они уверенно действуют в позиционных атаках и активно применяют высокий прессинг.
Это помогло им добиться шести побед подряд с начала сезона. Симеоне подчеркнул, что в дерби не имеет значения место команд в турнирной таблице.
По его мнению, на поле разница в очках может быть незаметна, так как в ходе игры качество игры лидера может снизиться. Несмотря на то, что у "Реала" сейчас больше очков, игра будет особенно напряжённой в середине поля и в переходных фазах.
Симеоне именно такой матч и ожидает. В настоящее время "Реал" возглавляет таблицу чемпионата Испании, а "Атлетико" занимает восьмое место.