Bavariya jamoasining hujumchisi Garri Keyn yaqin kelajakda vatanga qaytish rejalari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U hozircha Angliyaga qaytish haqida o‘ylamayotganini aytdi. Keynga ko‘ra, u Bavariyada o‘zi uchun qulay sharoitda faoliyat yuritmoqda va jamoada qolishdan mamnun.
Hozirda uning klub bilan shartnomasi yana ikki yil davom etadi va futbolchi har bir daqiqadan zavqlanmoqda. Keynning so‘zlariga ko‘ra, u kelajakda ham jamoa bilan muvaffaqiyatlarga erishishni istaydi.
So‘nggi paytlarda Angliyaning Tottenxem jamoasining Keynni qaytarib olish ehtimoli haqida gapirilmoqda. Shuningdek, Manchester Yunayted klubi ham yulduz futbolchiga qiziqish bildirayotgani ma’lum.
Hozirgi mavsumda 32 yoshli futbolchi Bavariya safida sakkizta o‘yinda o‘nta gol urib, ajoyib natijalar ko‘rsatmoqda. Uning o‘yini jamoaga katta yordam bermoqda va muxlislar tomonidan yuqori baholanmoqda.

Гарри Кейн пока не планирует возвращаться в Англию
Нападающий команды «Бавария» Гарри Кейн высказался о планах возвращения на родину в ближайшем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что пока не думает о возвращении в Англию. По словам Кейна, он работает в комфортных для себя условиях в «Баварии» и доволен тем, что остается в команде.
В настоящее время его контракт с клубом действует еще два года, и футболист наслаждается каждой минутой. По словам Кейна, он хочет и в будущем добиваться успехов с командой.
В последнее время ходят разговоры о возможном возвращении Кейна в английский клуб «Тоттенхэм». Также известно, что клуб «Манчестер Юнайтед» проявляет интерес к звезде футбола.
В этом сезоне 32-летний футболист в составе «Баварии» забил десять голов в восьми матчах, показывая отличные результаты. Его игра приносит большую пользу команде и высоко оценивается болельщиками.