Slot: Isak hali to‘liq o‘yinga tayyor emas
«Liverpul» bosh murabbiyi Arne Slot hujumchi Aleksandr Isakning jismoniy holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi kelgan futbolchi asta-sekin o‘z formasini tiklamoqda. Niderlandiyalik murabbiy Isak hali to‘liq o‘yinlarda maydonga tushishga tayyor emasligini ta’kidladi.
Slotning so‘zlariga ko‘ra, ular Isak uchun eng maqbul tayyorgarlik dasturini izlamoqdalar. Ba’zan, masalan, ertangi o‘yinda ham, u futbolchini oxirgi daqiqagacha maydonda qoldirishni istaydi, lekin uzoq muddatli natijalarni hisobga olib harakat qiladi.
Bu fikrlar «Kristal Pelas»ga qarshi bo‘lib o‘tadigan o‘yindan oldingi matbuot anjumanida bildirildi. Aleksandr Isak «Liverpul» safida uchta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Murabbiy jamoa va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga intilmoqda. Isakning jismoniy holatini yaxshilash va maydondagi samaradorligini oshirish uchun maxsus mashg‘ulotlar davom etmoqda.

Слот: Исак пока не готов к полной игре
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот рассказал о физическом состоянии нападающего Александра Исака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый игрок постепенно восстанавливает форму. Голландский тренер подчеркнул, что Исаак пока не готов выходить на поле в полном объёме матчей.
По словам Слота, они ищут оптимальную программу подготовки для Исаака. Иногда, например, в завтрашнем матче, он хочет оставить футболиста на поле до последней минуты, но действует, учитывая долгосрочные результаты.
Эти слова были сказаны на пресс-конференции перед игрой против «Кристал Пэлас». Александр Исаак сыграл за «Ливерпуль» в трёх матчах и сумел забить один гол.
Тренер стремится укрепить сотрудничество между командой и игроком. Специальные тренировки продолжаются для улучшения физического состояния Исаака и повышения его эффективности на поле.