Ispaniyalik mutaxassis Xosep Gvardiola, “Manchester Siti” jamoasining bosh murabbiyi, joriy Angliya Premer Ligasi mavsumida o‘z jamoasining chempionlik imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U matbuot anjumanida jamoaning kelajakdagi o‘yinlariga nisbatan ijobiy qarashda ekanligini ta’kidladi. Gvardiola o‘z so‘zlarida, jamoa hozirgi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilayotganini va g‘alabaga erishish uchun barcha imkoniyatlar mavjudligini aytdi.
Hozirgi vaqtda Angliya Premer Ligasining beshta turidan so‘ng “Manchester Siti” yetti ochko to‘plab, musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Jamoa yetakchi “Liverpul”dan sakkiz ochko ortda qolmoqda.
Keyingi o‘yinda Gvardiolaning shogirdlari “Bёrnli” jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Mutaxassis jamoasining har bir uchrashuvda bor imkoniyatini ishga solishi va yuqori natijalarga erishishi uchun kurashishini ta’kidladi.
Shuningdek, u muxlislar va jamoa a’zolarining qo‘llab-quvvatlashi muhimligini qayd etdi. Jamoa hali ham chempionlik uchun kurashda faol ishtirok etmoqda va oldinda ko‘plab muhim o‘yinlar bor.

Гвардиола оценил шансы Манчестер Сити на чемпионство
Испанский специалист Хосеп Гвардиола, главный тренер команды «Манчестер Сити», высказался о шансах своей команды на чемпионство в текущем сезоне Английской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На пресс-конференции он подчеркнул, что смотрит на предстоящие игры команды с оптимизмом. Гвардиола отметил, что команда стремится показывать хорошие результаты в этом сезоне и у неё есть все возможности для достижения победы.
В настоящее время после пяти туров Английской Премьер-Лиги «Манчестер Сити» набрал семь очков и занимает девятое место в турнирной таблице. Команда отстаёт от лидера «Ливерпуля» на восемь очков.
В следующем матче подопечные Гвардиолы выйдут на поле против команды «Бернли». Специалист подчеркнул, что его команда будет выкладываться на полную в каждом матче и бороться за высокие результаты.
Также он отметил важность поддержки болельщиков и членов команды. Команда по-прежнему активно участвует в борьбе за чемпионство, и впереди много важных игр.