Kobbi Maynu La Ligaga o‘tishga tayyor turibdi
Ingliz yarimhimoyachisi Kobbi Maynu, huquqlari Manchester Yunayted klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, ispan tilini o‘rganmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U faoliyatini La Liga chempionatida davom ettirishni rejalashtirmoqda. Tribal Football portali ma’lumotiga ko‘ra, yarimhimoyachi Madriddagi yirik klublardan biriga o‘tishga tayyor.
Real Madrid va Atletiko Madrid klublari ingliz futbolchisiga qiziqish bildirmoqda. Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra, 20 yoshli futbolchining bozor qiymati 50 million yevroga teng.
Kobbi Maynuning Manchester Yunayted bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirida yakunlanadi. Joriy mavsumda Ingliz Premer Ligasi doirasida u uchta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmagan.
Shuningdek, futbolchi yangi chempionatda o‘zini sinab ko‘rishga va yuqori darajada o‘ynashga intilmoqda. Uning ispan tilini o‘rganishi ham La Ligaga moslashish va yangi jamoada samarali faoliyat ko‘rsatish uchun muhim qadam hisoblanadi.

Кобби Майн готов перейти в Ла Лигу
Английский полузащитник Кобби Майн, права на которого принадлежат клубу Манчестер Юнайтед, изучает испанский язык. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он планирует продолжить карьеру в чемпионате Ла Лиги. По данным портала Tribal Football, полузащитник готов перейти в один из крупных клубов Мадрида.
Клубы Реал Мадрид и Атлетико Мадрид проявляют интерес к английскому футболисту. Согласно сайту Transfermarkt, рыночная стоимость 20-летнего футболиста составляет 50 миллионов евро.
Действующий контракт Кобби Майна с Манчестер Юнайтед истекает в конце июня 2027 года. В текущем сезоне в рамках Английской Премьер-лиги он сыграл в трёх матчах, но не сумел забить ни одного гола.
Кроме того, футболист стремится испытать себя в новом чемпионате и играть на высоком уровне. Изучение испанского языка также является важным шагом для адаптации в Ла Лиге и эффективной работы в новой команде.