Koke Madrid derbisida Ramos bilan tenglashdi
Ispaniya chempionatida shanba kunining asosiy futbol o‘yini «Atletiko» va «Real» jamoalari o‘rtasidagi raqobat bo‘ladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Madrid derbisi sifatida katta e’tiborga sazovor. «Matraschilar» jamoasi sardori Koke uchun bu 43-marta o‘tkazilayotgan Madrid derbisidir.
U bu borada afsonaviy futbolchi Serxio Ramos bilan tenglashadi. Ramos hozirda Meksikada faoliyat yuritmoqda va u ham 43 marta Madrid derbisida ishtirok etgan.
Aniq aytish qiyin, Koke Chempionlar ligasi finalida ikki marta mag‘lub bo‘lganini eslaydimi, lekin u 2012 yilda Ispaniya Kubogi finalida «Real» ustidan qozonilgan g‘alabani yaxshi eslaydi. Shu g‘alaba «Atletiko» jamoasining qayta tiklanishining boshlanishi bo‘ldi.
O‘sha paytda jamoani boshqarish vazifasini Diego Simeone o‘z zimmasiga olgan edi. Bu davrdan boshlab «Atletiko» yangi kuch bilan maydonga qaytdi va o‘z o‘yinini yaxshiladi.

Коке сравнялся с Рамосом в мадридском дерби
В чемпионате Испании главным футбольным матчем субботы станет противостояние команд «Атлетико» и «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра заслуживает большого внимания как мадридское дерби. Для капитана команды «матрасников» Коке это будет 43-й мадридский дерби.
В этом показателе он сравняется с легендарным футболистом Серхио Рамосом. Рамос сейчас работает в Мексике и также принимал участие в 43 мадридских дерби.
Трудно сказать, помнит ли Коке два поражения в финалах Лиги чемпионов, но он хорошо помнит победу над «Реалом» в финале Кубка Испании 2012 года. Эта победа стала началом возрождения команды «Атлетико».
В то время обязанности главного тренера взял на себя Диего Симеоне. С этого периода «Атлетико» вернулся на поле с новой силой и улучшил свою игру.