Simeone "Real"ga qarshi g‘alabadan so‘ng fikr bildirdi
«Atletiko» jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone Madrid derbisidagi katta g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
La Liga 7-tur o‘yinida «matraschilar» jamoasi «Real»ni 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Argentina mutaxassisi so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘yinning boshidan raqibga qiyinchilik tug‘dirish yo‘lini yaxshi anglagan edi.
Simeone o‘yindan so‘ng shunday dedi: «Biz «Real»ga, dunyoning eng yaxshi klublaridan biriga, qanday muammolar yaratishni bilardik. Ikki gol o‘tqazganimizga qaramay, jamoa ajoyib o‘yin ko‘rsatdi».
Murabbiy shuningdek, joriy mavsumning oson kechmayotganini ta’kidladi, ammo jamoa ko‘p mehnat qilmoqda va bu mehnat ko‘pincha tashqaridan ko‘rinmaydi. Hozirda «Atletiko» 12 ochko jamg‘argan holda turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.

Симеоне после победы над "Реалом" высказался
Главный тренер команды «Атлетико» Диего Симеоне поделился мнением о крупной победе в мадридском дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В 7-м туре Ла Лиги команда «матрасников» обыграла «Реал» со счётом 5:2. По словам аргентинского специалиста, команда с самого начала игры хорошо понимала, как создать проблемы сопернику.
После матча Симеоне сказал: «Мы знали, как создавать проблемы «Реалу», одному из лучших клубов мира. Несмотря на два пропущенных гола, команда показала великолепную игру».
Тренер также отметил, что текущий сезон даётся нелегко, но команда много работает, и эта работа часто остаётся незаметной со стороны. В настоящее время «Атлетико» с 12 очками занимает пятое место в турнирной таблице.