Karvaxal: Madrid derbisidagi mag‘lubiyat dars bo‘ldi
Madridning “Real” jamoasi futbolchisi Dani Karvaxal “Atletiko”ga qarshi o‘yinda (2:5) mag‘lub bo‘lgach, o‘z his-tuyg‘ulari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa muhim ochkolarni boy berganini ta’kidladi, ammo oldinga intilish zarurligini qayd etdi. Futbolchi fikricha, bu mag‘lubiyat jamoa uchun dars bo‘lib, “qaymoq ranglilar”ni vaziyatni yaxshilash uchun yanada ko‘proq mehnat qilishga undashi kerak.
U shunday dedi: “Biz xato qildik, hozir so‘zlar bilan tasalli berish qiyin. Ammo ertaga quyosh chiqadi va biz tinimsiz ishlashni davom ettiramiz.
Oldimizda hali uzoq yo‘l bor.” Hozirgi kunda, yetti turdan so‘ng, “Real” La Liga musobaqasi jadvalida 18 ochko bilan yetakchilik qilmoqda. Biroq, agar “Barselona” keyingi o‘yinda g‘alaba qozonsa, “Real” birinchi o‘rinni boy berishi mumkin.

Карвахаль: Поражение в мадридском дерби стало уроком
Футболист мадридского «Реала» Дани Карвахаль поделился своими чувствами после поражения в матче против «Атлетико» (2:5). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда упустила важные очки, но отметил необходимость двигаться вперёд. По мнению футболиста, это поражение стало уроком для команды и должно побудить «сливочных» работать ещё усерднее, чтобы улучшить ситуацию.
Он сказал: «Мы ошиблись, сейчас трудно утешать словами. Но завтра взойдёт солнце, и мы продолжим неустанно работать.
Нас ждёт ещё долгий путь.» В настоящее время, после семи туров, «Реал» лидирует в таблице Ла Лиги с 18 очками. Однако, если «Барселона» выиграет следующий матч, «Реал» может потерять первое место.