Lautaro Inter tarixida beshinchi eng yaxshi to‘purar
Lautaro Martinez, Milan shahrining "Inter" jamoasi hujumchisi, "Cagliari"ga qarshi o‘yinda hisob ochdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli argentinalik futbolchi uchrashuvning 9-daqiqasida gol urdi. Bu uning "Inter" safida Serie A ligasida urgan 117-goli hisoblanadi.
Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Martinez Sandro Mazzola’dan o‘tib, "Inter" tarixida elit Italiya divizionida beshinchi eng ko‘p gol urgan futbolchi bo‘ldi. Uning oldida faqat Giuseppe Meazza (197 gol), Benito Lorenzi (138 gol), Istvan Nyers (133 gol) va Alessandro Altobelli (128 gol) turadi.
LiveResult.ru sayti orqali "Cagliari" va "Inter" o‘rtasidagi o‘yinni matnli onlayn translyatsiya shaklida kuzatish mumkin. Hozirgi paytda Lautaro Martinesning goli o‘yindagi yagona hisoblanadi.
Ushbu ma’lumotlar futbol ixlosmandlari uchun muhim yangilik bo‘lib, o‘yinning borishini real vaqt rejimida kuzatish imkonini beradi. "Inter" jamoasi o‘zining kuchli hujumchilari yordamida yuqori natijalarga erishishda davom etmoqda.

Лаутаро — пятый лучший бомбардир в истории Интер
Лаутаро Мартинес, нападающий миланского "Интера", открыл счет в матче против "Кальяри". Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний аргентинский футболист забил гол на 9-й минуте встречи. Это его 117-й гол в Серии А за "Интер".
По данным Opta, Мартинес обошел Сандро Маццолу и стал пятым лучшим бомбардиром "Интера" в истории элитного итальянского дивизиона. Выше него только Джузеппе Меацца (197 голов), Бенито Лоренци (138 голов), Иштван Ньерш (133 гола) и Алессандро Альтобелли (128 голов).
На сайте LiveResult.ru можно следить за матчем "Кальяри" — "Интер" в текстовой онлайн-трансляции. В настоящее время гол Лаутаро Мартинеса является единственным в игре.
Эти данные являются важной новостью для футбольных болельщиков, позволяя отслеживать ход матча в режиме реального времени. Команда "Интер" продолжает добиваться высоких результатов благодаря своим сильным нападающим.