Inyigo Martines Yevropa chempionini bashorat qildi: PSJ g‘olib bo‘ladi
Sobiq markaziy himoyachi Inyigo Martines, hozirda Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubida o‘ynayotgan futbolchi, joriy mavsumning Yevropa chempionlar ligasi g‘olibini aytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli sportchi o‘zining yaqinda himoya qilgan "Barselona" klubini emas, balki turnirning amaldagi chempioniga ishora qildi. Martinesning fikricha, joriy mavsumda chempionlikni Parijning "PSJ" jamoasi qo‘lga kiritadi.
Inyigo Martines "Barselona"dan "Al-Nasr"ga avgust oyida erkin agent sifatida o‘tgan. O‘tgan mavsumda u Ispaniyaning "ko‘k-binafsha" jamoasi tarkibida Yevropaning eng nufuzli kubogida yarim finalga chiqishga muvaffaq bo‘lgan.
1 oktabr kuni "Barselona" va "PSJ" jamoalari umumiy bosqichning ikkinchi turida o‘zaro o‘yin o‘tkazadi. Ushbu bahs Yevropa chempionlar ligasining muhim uchrashuvlaridan biri bo‘lib, ko‘plab muxlislarning e’tiborini tortadi.

Иниго Мартинес предсказал чемпиона Европы: ПСЖ победит
Бывший центральный защитник Иниго Мартинес, который сейчас играет за саудовский клуб «Аль-Наср», назвал победителя Лиги чемпионов Европы текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний спортсмен указал не на недавно защищавший цвета «Барселоны» клуб, а на действующего чемпиона турнира. По мнению Мартинеса, в этом сезоне титул завоюет команда Парижа — «ПСЖ».
Иниго Мартинес перешёл из «Барселоны» в «Аль-Наср» в августе в статусе свободного агента. В прошлом сезоне он вместе с испанской «сине-гранатовой» командой сумел выйти в полуфинал самого престижного европейского кубка.
1 октября команды «Барселона» и «ПСЖ» проведут матч второго тура группового этапа. Эта встреча является одним из ключевых событий Лиги чемпионов Европы и привлекает внимание многих болельщиков.