Malyorka Alavesni mag‘lub etib oxirgi o‘rindan chiqdi
La Liga musobaqasining yettinchi turida "Malyorka" jamoasi o‘z maydonida "Alaves"ga qarshi o‘ynab, oxirgi o‘rindan chiqishga harakat qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 37-daqiqasida Mark Domenek jarima maydoniga to‘pni uzatib, Takuma Asano zarbasini amalga oshirdi va hisob 1:0 ga o‘zgardi. Ikkinchi bo‘limdagi eng yaxshi vaziyat - burchakdan berilgan uzatma va Nauel Tenalyaning bosh bilan zarbasi bo‘ldi, ammo to‘p darvoza ustuniga tegdi.
"Malyorka" jamoasi ushbu g‘alaba bilan o‘zining birinchi yutug‘ini qo‘lga kiritdi va 14-o‘rinni bo‘lishmoqda. "Alaves" esa 8 ochko bilan 10-o‘rinni egallab turibdi.
O‘yinda asosiy tarkib va zaxira o‘yinchilar ishtirok etdi. Ushbu natija jamoalarning mavsumdagi o‘yinlarini yanada qiziqarli qiladi va keyingi turlarda ham raqobat davom etadi.
"Malyorka" muxlislari uchun bu g‘alaba muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Stadion "Estadi Malyorka Son Mua"da o‘tkazilgan ushbu uchrashuvda jamoalar o‘z imkoniyatlarini namoyish etdi.

Мальорка обыграла Алавес и вышла из последнего места
В седьмом туре Ла Лиги команда "Мальорка" сыграла на своем поле против "Алавеса", пытаясь выйти из последнего места. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 37-й минуте Марк Доменек сделал передачу в штрафную площадь, и Такума Асано нанес удар, изменив счет на 1:0. Лучший момент второго тайма — подача с углового и удар головой Науэля Тенальи, но мяч попал в штангу ворот.
Команда "Мальорка" благодаря этой победе одержала свою первую победу и делит 14-е место. "Алавес" с 8 очками занимает 10-е место.
В матче приняли участие основные и запасные игроки. Этот результат сделает игры команд в сезоне еще более интересными, и конкуренция продолжится в следующих турах.
Для болельщиков "Мальорки" эта победа имела большое значение. Встреча, прошедшая на стадионе "Эстади Мальорка Сон Муя", показала возможности команд.