Gonsales: Alvares maydonning haqiqiy yulduzi
Alvares o‘yin davomida ikki marta gol urib, derbida "Real" jamoasini 5:2 hisobida mag‘lub etishda muhim rol o‘ynadi. 51-daqiqada u penaltini aniq amalga oshirib, jamoasining g‘alabasini ta’minladi.
Yana 12 daqiqa o‘tib, 25 yoshli argentinalik futbolchi jarima zarbasidan gol urdi va hisobni 4:2 ga olib chiqdi. Gonsalesning so‘zlariga ko‘ra, Alvares juda ajoyib va o‘ziga xos futbolchi.
U maydonga chiqqanda har doim o‘zgarib, jamoaga katta kuch bag‘ishlaydi. Bu uning o‘yin uslubidagi noyoblikdir.
Xulian Alvares La Liga to‘purarlari ro‘yxatida ikkinchi o‘rinda turibdi. U oltita gol urgan bo‘lib, faqat Kilian Mbappe undan ko‘proq — sakkizta gol bilan oldinda.
So‘nggi o‘yinda, "Rayo Valyekano"ga qarshi bellashuvda, Alvares het-trik qayd etdi va jamoasining g‘alabasiga hissa qo‘shdi.

Гонсалес: Альварес — настоящая звезда поля
Футболист мадридского "Атлетико" Николас Гонсалес поделился своими мыслями о товарище по команде Хулиане Альваресе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Альварес забил два гола во время матча, сыграв важную роль в победе над "Реалом" со счётом 5:2 в дерби. На 51-й минуте он точно реализовал пенальти, обеспечив победу своей команды.
Ещё через 12 минут 25-летний аргентинский футболист забил гол со штрафного удара, доведя счёт до 4:2. По словам Гонсалеса, Альварес — очень удивительный и уникальный футболист.
Когда он выходит на поле, он всегда меняется и придаёт команде большую силу. Это его уникальность в стиле игры.
Хулиан Альварес занимает второе место в списке бомбардиров Ла Лиги. Он забил шесть голов, уступая только Килиану Мбаппе, который впереди с восемью голами.
В последнем матче против "Райо Вальекано" Альварес оформил хет-трик и внес вклад в победу своей команды.