Madridning «Atletiko» jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone hujumchi Julian Alvares haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Alvares jamoasining «Real»ga qarshi derbida (5:2) g‘alaba qozonishida muhim rol o‘ynadi va ikki marta gol urdi. Argentina hujumchisi avval penalti zarbasini aniq amalga oshirdi, so‘ngra jarima zarbasidan darvoza tomon aniq zarba berib, hisobni oshirdi.
Bu mag‘lubiyat Xabi Alonso boshchiligidagi «Real» jamoasi uchun mavsumdagi birinchi yirik yutqazish bo‘ldi. Simeone derbidan so‘ng shunday dedi: «Julian jamoaga va klubga sodiq.
U bizga kerak, biz esa unga g‘amxo‘rlik qilamiz. Umid qilamanki, u uzoq yillar davomida biz bilan qoladi.
Biz uning gol urishi uchun barcha sharoitlarni yaratishimiz lozim.» Julian Alvares ushbu o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. 25 yoshli hujumchi «matraschilar» hujumining yetakchisi bo‘lib, La Liga to‘purarlari ro‘yxatida oltita gol bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.

Высоко оценил два гола Симеоне Альвареса
Главный тренер мадридского «Атлетико» Диего Симеоне высказался о нападающем Хулиане Альваресе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Альварес сыграл важную роль в победе своей команды над «Реалом» в дерби (5:2), забив два гола. Аргентинский нападающий сначала точно реализовал пенальти, а затем точно пробил по воротам со штрафного, увеличив счёт.
Это поражение стало первым крупным поражением в сезоне для команды «Реал» под руководством Хаби Алонсо. После дерби Симеоне сказал: «Хулиан предан команде и клубу.
Он нам нужен, и мы заботимся о нём. Надеюсь, он останется с нами на долгие годы.
Мы должны создать все условия, чтобы он забивал голы.» Хулиан Альварес был признан лучшим игроком этого матча. 25-летний нападающий является лидером атаки «матрасников» и занимает второе место в списке бомбардиров Ла Лиги с шестью голами.