U o‘yinning ikkinchi bo‘limida ikki bor gol urdi. Avval penalti zarbasini aniq amalga oshirdi, so‘ngra esa jarima zarbasidan to‘g‘ridan-to‘g‘ri gol kiritdi.
«Xulian haqida eng ko‘p ta’sir qilgan jihat – uning o‘yin qobiliyatlaridan tashqari, kamtarligi. U jahon chempioni bo‘lsa-da, har bir o‘yinda juda faol harakat qiladi.
Qaysi jamoaga qarshi o‘ynashidan qat’i nazar, u har doim g‘alaba qozonishga intiladi va tinimsiz mehnat qiladi», – dedi o‘yindan keyingi intervyusida «matraschilar» bosh murabbiyi Diego Simeone. Xulian Alvares bu mavsum La Liga doirasida oltita gol urdi.
Unga faqat «Real» jamoasining hujumchisi Kilian Mbappe yetib kelmoqda, u sakkiz bor to‘p kiritgan. Alvares jamoasining asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida o‘zini namoyon qilmoqda va kelajakda ham ko‘p yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Симеоне: Скромность Альвареса меня удивила
Нападающий «Атлетико» Хулиан Альварес в субботнем дерби против мадридского «Реала» стал главным героем матча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором тайме он забил два гола. Сначала реализовал пенальти, а затем забил прямым ударом со штрафного.
«Самое впечатляющее в Хулиане — это не только его игровые способности, но и скромность. Несмотря на то, что он чемпион мира, он очень активно действует в каждом матче.
Независимо от того, против какой команды он играет, он всегда стремится к победе и неустанно трудится», — сказал после игры главный тренер «матрасников» Диего Симеоне. Хулиан Альварес забил шесть голов в этом сезоне Ла Лиги.
Ему уступает только нападающий «Реала» Килиан Мбаппе, который забил восемь мячей. Альварес проявляет себя как один из ключевых игроков своей команды и ожидается, что в будущем он добьется многих успехов.