Zenit o‘yinini yaxshilab, turnirnida yuqoriga ko‘tarilmoqda
Uning so‘zlariga ko‘ra, eng muhimi g‘alaba qozonishdir. Jamoa asta-sekin o‘z o‘yinini yaxshilamoqda, avvalgi o‘yinlarda ko‘p ochkolarni yo‘qotgan.
Endi esa yuqoriroq pog‘onalarga ko‘tarilish zarur. Hozirda ular musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi.
O‘tgan o‘nchi tur doirasida Sankt-Peterburg klubi «Gazprom Arena» stadionida «Orenburg» jamoasini 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda rossiyalik yarimhimoyachi Maksim Glushenkov to‘rt gol urdi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng «Zenit» 19 ochko to‘plab, Premer-liga jadvalida uchinchi o‘rinni egallamoqda. Jamoa oldida hali ko‘p vazifalar va maqsadlar turibdi, ular yanada yuqori natijalarga erishish uchun harakat qilmoqda.

Zenit улучшает игру и поднимается выше в турнире
Центральный защитник санкт-петербургского «Зенита» Нурали Алипов высказался о выступлении команды в текущем сезоне Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, самое главное — побеждать. Команда постепенно улучшает свою игру, ранее в матчах было потеряно много очков.
Теперь необходимо подниматься выше по турнирной таблице. В настоящее время они занимают третье место в чемпионате.
В рамках десятого тура санкт-петербургский клуб на стадионе «Газпром Арена» обыграл команду «Оренбург» со счётом 5:2. В этом матче российский полузащитник Максим Глушенков забил четыре гола.
После этой победы «Зенит» набрал 19 очков и занимает третье место в таблице Премьер-лиги. У команды впереди ещё много задач и целей, они стремятся добиться ещё более высоких результатов.