Spaletti: Italiya jahon chempionatida qatnashadi
Italiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Lyuchano Spalletti 2026 yilgi jahon chempionatiga yo‘l olish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi hamda joriy bosh murabbiy Jennaro Gattuzoning ish faoliyatini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Spalletti fikricha, Italiya jahon chempionatida ishtirok etadi va bu borada hech qanday shubha yo‘q. U o‘yinchilarning kuchli ekanligini ta’kidladi hamda Gattuzoning ikki hujumchini maydonga qo‘yib, to‘g‘ri muvozanatni topganini alohida ta’kidladi.
Hozirgi vaqtda Italiya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida o‘z guruhida 12 ochko jamg‘arib, Norvegiya terma jamoasidan keyin ikkinchi o‘rinda bormoqda. 14 oktabr kuni Italiya terma jamoasi Isroil jamoasi bilan uchrashadi.
Ushbu o‘yin saralash bosqichidagi muhim bahs sifatida e’tiborga loyiqdir. Terma jamoaning keyingi natijalari jahon chempionatiga yo‘l olish imkoniyatlarini aniqlashda muhim rol o‘ynaydi.

Спаллетти: Италия примет участие в чемпионате мира
Бывший главный тренер сборной Италии Лучано Спаллетти высказался о шансах команды попасть на чемпионат мира 2026 года, а также оценил работу нынешнего главного тренера Дженнаро Гаттузо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Спаллетти, Италия примет участие в чемпионате мира, и в этом нет никаких сомнений. Он подчеркнул силу игроков и особо отметил, что Гаттузо, выпустив на поле двух нападающих, нашёл правильный баланс.
В настоящее время сборная Италии занимает второе место в своей группе отборочного этапа чемпионата мира 2026 года, набрав 12 очков, уступая только сборной Норвегии. 14 октября сборная Италии встретится с командой Израиля.
Эта игра заслуживает внимания как важный матч отборочного этапа. Последующие результаты сборной сыграют важную роль в определении шансов на выход на чемпионат мира.