Kafu: Braziliya jahon chempionatida g‘alaba qozonadi
Kafu milliy jamoaga ijobiy qaraydi va jamoaning jahon chempionatida g‘olib chiqish imkoniyati borligini ta’kidladi. U Anchelottining qobiliyatlari va salohiyatini yaxshi bilganini, faqat Braziliya jamoasini o‘z uslubida o‘ynatish uchun biroz vaqt kerak bo‘lganini aytdi.
Karlo Anchelotti 66 yoshda bo‘lib, shu yozda Braziliya terma jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan. Uning rahbarligida jamoa beshta o‘yin o‘tkazib, uchtasida g‘alaba qozongan, bir o‘yinda durang o‘ynagan va bir marta mag‘lub bo‘lgan.
14 oktabrda Braziliya terma jamoasi do‘stona o‘yinda Yaponiya terma jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Umuman olganda, Braziliya terma jamoasi kelajakdagi musobaqalarga tayyor va Anchelottining rahbarligida yaxshi natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Кафу: Бразилия выиграет чемпионат мира
Бывший защитник сборной Бразилии Кафу оценил шансы национальной команды на успех на чемпионате мира 2026 года и высказался о работе главного тренера сборной Бразилии Карло Анчелотти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Кафу смотрит на национальную команду с оптимизмом и подчеркнул, что у команды есть шанс выиграть чемпионат мира. Он отметил, что хорошо знает способности и потенциал Анчелотти, и что тренеру просто потребовалось немного времени, чтобы заставить бразильскую команду играть в своем стиле.
Карло Анчелотти, которому 66 лет, был назначен главным тренером сборной Бразилии этим летом. Под его руководством команда провела пять матчей, выиграв три, сыграв вничью один и проиграв один раз.
14 октября сборная Бразилии выйдет на поле в товарищеском матче против сборной Японии. В целом, сборная Бразилии готова к будущим соревнованиям, и ожидается, что под руководством Анчелотти она покажет хорошие результаты.