Arsenal jamoasining markaziy himoyachisi Kristian Moskera London klubidagi raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U shunday dedi: "Arsenal bilan shartnoma imzolaganimda, men Gabrial va Saliba bilan raqobatlashishimni bilardim. Ular dunyo darajasidagi o‘yinchilardir.
Klubning asosiy maqsadi ham shundan iboratki, har bir pozitsiyada o‘yinchilar o‘zaro kurashib, imkoniyatlarini to‘liq ishga solishlari kerak. Premyer liga butunlay boshqacha, lekin men bu yerda o‘ynashni yoqtiraman." Moskera joriy yil iyul oyida Valensiyadan Arsenalga qo‘shilgan.
21 yoshli ispaniyalik himoyachi jamoa tarkibida barcha musobaqalarda sakkizta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol yoki assist qayd etmagan. Uning klubdagi raqobatga munosabati va yangi muhitga moslashishi ijobiy baholanmoqda.

Москера заявил, что готов к сильной конкуренции в "Арсенале"
Центральный защитник команды Арсенал Кристиан Москера высказался о конкуренции в лондонском клубе. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он сказал: «Когда я подписывал контракт с Арсеналом, я знал, что буду конкурировать с Габриэлем и Салибой. Они игроки мирового уровня.
Основная цель клуба также заключается в том, чтобы игроки на каждой позиции соревновались друг с другом и полностью раскрывали свои возможности. Премьер-лига совсем другая, но мне нравится играть здесь.» Москера присоединился к Арсеналу из Валенсии в июле этого года.
21-летний испанский защитник сыграл за команду во всех турнирах восемь матчей, но пока не записал на свой счет ни гола, ни ассиста. Его отношение к конкуренции в клубе и адаптация к новой среде оцениваются положительно.