Mbappe: Messi bilan birga o‘ynashni xayolimga ham keltirmagandim
Ilgari «PSJ» jamoasida hujumchi bo‘lgan Kilian Mbappe hozirda «Real» klubida o‘ynaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Parijda Lionel Messi bilan birga maydonga tushganidan o‘z fikrlarini bildirdi. Mbappe «Fútbol en Movistar Plus+»ga bergan intervyusida shunday dedi: «Leo Messiy bilan o‘ynash men uchun katta omad edi.
Men uning bilan o‘ynayman, deb o‘ylamagan edim. Ammo mening orzum «Real»ga o‘tish edi va men hech qachon «Barselona»ga o‘taman, deb o‘ylamaganman».
Messi 2021 yildan 2023 yilgacha «PSJ» safida to‘p surdi. U shu vaqt davomida barcha musobaqalarda 75 ta o‘yinda maydonga tushib, 32 ta gol urdi va 35 ta samarali uzatma berdi.
Klub bilan ikki marta Fransiya chempioni bo‘ldi va Superkubokni qo‘lga kiritdi. Mbappe esa 2017 yildan 2024 yilgacha Parijda to‘p surdi, keyin esa erkin agent sifatida «Real»ga o‘tdi.

Мбаппе: Я даже не думал о том, чтобы играть вместе с Месси
Ранее нападающий «ПСЖ» Килиан Мбаппе сейчас играет в клубе «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями о том, что выходил на поле вместе с Лионелем Месси в Париже. В интервью «Fútbol en Movistar Plus+» Мбаппе сказал: «Играть с Лео Месси было для меня большой удачей.
Я не думал, что буду играть с ним. Но моей мечтой был переход в «Реал», и я никогда не думал, что перейду в «Барселону».»
Месси выступал за «ПСЖ» с 2021 по 2023 год. За это время он сыграл во всех соревнованиях 75 матчей, забил 32 гола и сделал 35 результативных передач.
С клубом он дважды становился чемпионом Франции и завоевал Суперкубок. Мбаппе же играл в Париже с 2017 по 2024 год, а затем перешёл в «Реал» в статусе свободного агента.