Sobiq «Real» jamoasining bosh murabbiyi Zinedin Zidan o‘z faoliyatini davom ettirish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Fransuz mutaxassis 2021 yildan beri ish bilan band emas. U Dello Sport festivalida so‘zlab, murabbiylik faoliyatiga albatta qaytishini ma’lum qildi.
Zidanning rejasida Fransiya terma jamoasining bosh murabbiyi bo‘lish ham borligini aytdi. Zinedin Zidan bosh murabbiy sifatida faqat Madridning «Real» klubida ishlagan.
U 2016 yildan 2018 yilgacha va 2019 yildan 2021 yilgacha jamoani boshqargan. Uning rahbarligida «Real» ikki marta Ispaniya chempioni bo‘lgan, shuningdek, uch marta Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lishga erishgan.
Bundan tashqari, boshqa bir nechta yirik sovrinlarni qo‘lga kiritgan. Oldinroq 53 yoshli Zidan Fransiya terma jamoasini boshqarishga tayyorlanayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Uning murabbiylik faoliyatiga qaytishi futbol jamoatchiligi tomonidan katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Зидан хочет возглавить сборную Франции
Бывший главный тренер «Реала» Зинедин Зидан высказался о возможностях продолжения своей карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский специалист с 2021 года не работает. Он выступил на фестивале Dello Sport и сообщил, что обязательно вернется к тренерской деятельности.
Зидан также заявил, что в его планах есть стать главным тренером сборной Франции. Зинедин Зидан работал главным тренером только в мадридском «Реале».
Он руководил командой с 2016 по 2018 год и с 2019 по 2021 год. Под его руководством «Реал» дважды становился чемпионом Испании, а также трижды выигрывал Лигу чемпионов.
Кроме того, он завоевал несколько других крупных трофеев. Ранее появлялась информация, что 53-летний Зидан готовится возглавить сборную Франции.