Farer orollari Chexiyani 2:1 hisobida mag‘lub etdi
Farer orollari terma jamoasi Jahon chempionati saralashining so‘nggi oldingi o‘yinda Chexiya terma jamoasini qabul qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim oxirida Vatslav Yemelka Tomas Souchekdan to‘p olib, jarima maydonining chap qanotidan markazga uzatdi. Matey Vydra to‘pga oyoq bilan urdi, ammo darvozaga yo‘naltira olmadi.
Vatslav Cherni o‘ng qanotdan uzoq darvozabon tomon to‘pni aylantirdi, ammo himoyachi tomonidan berilgan zarba natija bermadi. Ikkinchi bo‘lim o‘rtalarida mezbonlar yaxshi tezkor hujum uyushtirdi.
Yakup Andreasen jarima maydonining chap burchagida to‘p olib, tezda chiziq bo‘ylab uzatdi. Hanus Serensen darvozabondan uzoq burchakka aniq zarba berdi va hisobni ochdi – 1:0.
78-daqiqada Mixal Beran raqib jarima maydoniga to‘p tashladi. Ladislav Kreychaning bosh bilan pasidan so‘ng Tomas Xori Adam Karabetsga uzatdi, u esa olti metrdan yumshoq zarba bilan darvozabonni aldab, hisobni tenglashtirdi – 1:1.
Darhol Kreycha bosh bilan noto‘g‘ri pas berdi, Meynhard Olsen darvozabonni ortda qoldirib, bo‘sh darvozaga to‘pni uzatdi. Martin Agnarsso esa imkoniyatni boy bermay, hisobni 2:1 ga olib chiqdi.
Burchak zarbasidan so‘ng to‘p uzoq burchakka keldi, ammo Yan Xramosta zarbasi darvoza ustunidan yuqoriga ko‘tarildi. Guruhda Xorvatiya jamoasi beshta o‘yinda 13 ochko bilan yetakchilik qilmoqda.
Chexiya ham shuncha ochkoga ega, Farer orollari esa bittaga kamroq ochkoga ega. Chexiya va Farer orollari yetti o‘yindan o‘tdi.
O‘yinning yakuniy hisoblari: Farer orollari 2, Chexiya 1. Hisob bo‘yicha Serensen Hanus 67-daqiqada hisobni ochdi, 78-daqiqada Karabets Adam tenglashtirdi, 81-daqiqada Agnarsso Martin g‘alaba golini urdi.
Ushbu o‘yin "Torsvollur" stadionida bo‘lib o‘tdi. Har ikki jamoa o‘z imkoniyatlarini sinovdan o‘tkazib, kuchli raqobat ko‘rsatdi.

Фарерские острова обыграли Чехию со счётом 2:1
Сборная Фарерских островов приняла сборную Чехии в предпоследнем матче отборочного турнира чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце первого тайма Вацлав Емелка отобрал мяч у Томаша Соучека и с левого фланга штрафной площадки сделал передачу в центр. Матей Видара ударил по мячу ногой, но не смог направить его в ворота.
Вацлав Черни с правого фланга сделал навес в сторону вратаря, но удар защитника не принес результата. В середине второго тайма хозяева организовали быструю атаку.
Якуп Андреасен получил мяч в левом углу штрафной, быстро сделал передачу вдоль линии. Ханус Серенсен точно пробил в дальний угол ворот и открыл счёт – 1:0.
На 78-й минуте Михал Беран навесил мяч в штрафную соперника. После подачи головой Ладислава Крейчи Томаш Хори передал Адаму Карабецу, который мягким ударом с шести метров обманул вратаря и сравнял счёт – 1:1.
Сразу после этого Крейча сделал неправильную передачу головой, Мейнхард Олсен обошёл вратаря и отправил мяч в пустые ворота. Мартин Агнарссо не упустил шанс и вывел счёт на 2:1.
После углового мячу пришёлся в дальний угол, но удар Яна Храмосты поднялся выше перекладины. В группе лидирует сборная Хорватии с 13 очками в пяти матчах.
У Чехии столько же очков, у Фарерских островов на одно очко меньше. Чехия и Фарерские острова провели по семь матчей.
Итоговый счёт матча: Фарерские острова 2, Чехия 1. По счёту Серенсен Ханус открыл счёт на 67-й минуте, на 78-й минуте Карабец Адам сравнял, на 81-й минуте Агнарссо Мартин забил победный гол.
Матч прошёл на стадионе "Торсвольур". Обе команды проверили свои возможности и показали сильное соперничество.