Mbappe Yamalning o‘yinini o‘zinikiga qiyosladi
Mbappe ta’kidlaganidek, Lamin o‘ynayotgan klub mening yoshimdagidan ancha nufuzliroq hisoblanadi. «Monako» klubiga hurmat bilan qarasam-da, «Barselona» ommaviy axborot vositalarida ko‘proq e’tiborga sazovor.
Har bir futbolchining o‘z tajribasi bo‘ladi va Lamin ham o‘z yo‘lini topadi. Muhimi, u maydonda qanday o‘ynashi va qanday natijalar ko‘rsatishidir, deydi 26 yoshli fransiyalik futbolchi.
Kilian Mbappe 2017 yilda «Monako»dan «PSJ»ga o‘tgan, so‘ngra yetti yil o‘tib «Real»ga qo‘shilgan. Yaqinda Lamin Yamal «Oltin to‘p» sovrinida ikkinchi o‘rinni egalladi, birinchi o‘rinni esa Usmon Dembele oldi.
Mbappe esa ushbu tanlovda yettinchi o‘rin bilan kifoyalandi. Bu raqamlar yosh futbolchilarning yuqori darajada raqobatlashayotganini ko‘rsatadi va kelajakda ularning faoliyatidan katta natijalar kutish mumkinligini bildiradi.

Mbappe сравнил игру Ямала со своей.
Нападающий мадридского «Реала» Килиан Мбаппе высказался о 18-летнем защитнике «Барселоны» Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мбаппе, клуб, за который играет Ламин, считается гораздо более престижным, чем тот, в котором я играл в его возрасте. Хотя я с уважением отношусь к «Монако», «Барселона» привлекает больше внимания в СМИ.
У каждого футболиста есть свой опыт, и Ламин тоже найдет свой путь. Главное — как он играет на поле и какие результаты показывает, — говорит 26-летний французский футболист.
Килиан Мбаппе перешел из «Монако» в «ПСЖ» в 2017 году, а спустя семь лет присоединился к «Реалу». Недавно Ламин Ямал занял второе место в награде «Золотой мяч», первое место занял Усман Дембеле.
Мбаппе же ограничился седьмым местом в этом конкурсе. Эти цифры показывают высокий уровень конкуренции среди молодых футболистов и свидетельствуют о том, что в будущем от их деятельности можно ожидать больших результатов.