Ruminiya Avstriyani 90 daqiqada mag‘lub etdi
Jahon chempionati saralash bosqichining N guruhi doirasida ikkinchi o‘rinni egallash umidida bo‘lgan Ruminiya terma jamoasi yakshanba kuni Avstriya jamoasini qabul qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Avstriyaliklar beshta o‘yinda maksimal ochkolarni to‘plagan edi. O‘yinda ehtiyotkorlik ustunlik qilgan, ko‘p kurashlar bo‘lsa-da, aniq imkoniyatlar kam yuzaga keldi.
Har ikki jamoa 90 daqiqada bir martadan aniq zarba berdi. Hisob ochilmadi va o‘yinda durang qayd etildi.
Biroq, qo‘shimcha vaqtda Ruminiya jamoasi g‘alabani qo‘lga kiritdi. Yanis Xadji Virjil Gitseni yordam berdi, u hisobni ochdi va o‘yinni 1:0 hisobida yakunladi.
Saralash bosqichining oxirgi ikki o‘yini oldidan Avstriya 15 ochko bilan guruhda yetakchilik qilmoqda, Bosniya 13 ochko bilan ikkinchi o‘rinda, Ruminiya esa 10 ochko bilan uchinchi pog‘onada turibdi. Ushbu natijalar guruhdagi vaziyatni yanada qiziqarli qildi va keyingi o‘yinlarda jamoalarning harakatlari muhim ahamiyat kasb etadi.
Ruminiya terma jamoasi g‘alabani qo‘lga kiritib, ikkinchi o‘rinni egallash uchun kurashni davom ettiradi.

Румыния победила Австрию за 90 минут
В рамках группы N отборочного этапа чемпионата мира сборная Румынии, надеющаяся занять второе место, в воскресенье принимала команду Австрии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Австрийцы набрали максимальное количество очков в пяти матчах. В игре преобладала осторожность, было много борьбы, но возникало мало явных моментов.
Обe команды за 90 минут нанесли по одному точному удару. Счёт не был открыт, и матч завершился вничью.
Однако в дополнительное время сборная Румынии одержала победу. Янис Хаджи помог Вирджилу Гитсену, который открыл счёт и завершил игру с результатом 1:0.
Перед последними двумя матчами отборочного этапа Австрия лидирует в группе с 15 очками, Босния занимает второе место с 13 очками, а Румыния — третье с 10 очками. Эти результаты сделали ситуацию в группе ещё более интересной, и действия команд в следующих матчах будут иметь большое значение.