Laporta: "Barcelona" prezidenti bo‘lish men uchun sharafdir
Barcelona klubi prezidenti Joan Laporta o‘z faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
63 yoshli ispan siyosatchisi 2021 yil mart oyidan buyon kataloniyalik yirik klub rahbari lavozimida faoliyat yuritmoqda. Laporta o‘z so‘zlarida klub prezidentligi lavozimi unga yoqishini ta’kidladi, biroq bu vazifani ko‘plab odamlar bajarishga qodirligini aytdi.
U har doim qiyin paytlarda klubga yordam berishga intilganini, muxlislarning baxtli yuzlarini ko‘rish unga ilhom berishini ta’kidladi. Barcelona rahbari bo‘lish uchun klubni chin dildan sevish va uning manfaatlarini o‘z manfaatlaridan ustun qo‘yish zarurligini qayd etdi.
Uning fikricha, eng muhimi hokimiyat emas, balki mas’uliyat, halollik va samimiylikdir. Shuningdek, 18 oktabr kuni “ko‘k-qizil” jamoa navbatdagi o‘yinda Girona jamoasi bilan maydonga chiqadi.

Лапорта: "БАРСЕЛОНА" ПРЕЗИДЕНТОМ БЫТЬ — ДЛЯ МЕНЯ ЧЕСТЬ
Президент клуба Барселона Жоан Лапорта поделился мнением о своей деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
63-летний испанский политик занимает пост руководителя каталонского крупного клуба с марта 2021 года. Лапорта в своих словах подчеркнул, что ему нравится должность президента клуба, однако отметил, что многие люди способны выполнять эту функцию.
Он всегда стремился помогать клубу в трудные времена, а видеть счастливые лица болельщиков вдохновляет его. Для того чтобы быть руководителем Барселоны, необходимо искренне любить клуб и ставить его интересы выше своих собственных.
По его мнению, самое важное — не власть, а ответственность, честность и искренность. Также 18 октября «сине-гранатовые» выйдут на поле в следующем матче против команды Жироны.