Alfons Deyvis jarohatdan so‘ng tiklanmoqda, maydonga qaytadi
Münxenning "Bavariya" jamoasining chap qanot himoyachisi Alfons Deyvis tizzasidagi to‘liq bog‘lam jarohatidan so‘ng tiklanish jarayoni haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda yugurish mashqlari va jismoniy tayyorgarlik bilan shug‘ullanmoqda. Ayniqsa, o‘ng oyog‘idagi mushaklarni kuchaytirishga e’tibor qaratmoqda.
Futbolda jarohatlar bo‘lishi tabiiy holat ekanligini ta’kidlab, hech qachon o‘zini shikoyat qilishga yo‘l qo‘ymaslik kerakligini aytdi. Deyvis o‘zini tezroq maydonga qaytarish ustida tinimsiz ishlamoqda va kelajakda shunday jarohatlar takrorlanmasligiga umid bildiradi.
Kanadalik himoyachining Münxen klubi bilan amaldagi shartnomasi 2030 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi. Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 50 million yevro deb baholamoqda.
Alfons Deyvisning tiklanishi va kelajakdagi faoliyati futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea hisoblanadi. Jamoa va muxlislar uning sog‘lig‘iga e’tibor qaratib, tez orada maydonga qaytishini kutmoqda.

Альфонс Дэвис восстанавливается после травмы, возвращается на поле
Левый защитник мюнхенской «Баварии» Альфонс Дэвис рассказал о процессе восстановления после полного разрыва связок колена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время он занимается беговыми тренировками и физической подготовкой. Особое внимание уделяется укреплению мышц правой ноги.
Подчеркнув, что травмы в футболе — это естественное явление, он отметил, что никогда не следует жаловаться на себя. Дэвис усердно работает над тем, чтобы как можно скорее вернуться на поле и надеется, что подобные травмы не повторятся в будущем.
Действующий контракт канадского защитника с мюнхенским клубом действует до конца июня 2030 года. Сайт Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 50 миллионов евро.
Восстановление Альфонса Дэвиса и его дальнейшая карьера являются важным событием для футбольных болельщиков. Команда и фанаты внимательно следят за его здоровьем и с нетерпением ждут скорейшего возвращения на поле.