Nigeriya terma jamoasi samolyoti favqulodda qo‘nishni amalga oshirdi
Nigeriya milliy jamoasi Jahon chempionati saralash bosqichi doirasida muhim uchrashuvlarni o‘tkazmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa allaqachon Lesoto terma jamoasini mag‘lub etdi. Endi esa guruh yetakchisi hisoblangan Benin terma jamoasi bilan o‘yin kutmoqda.
Ushbu uchrashuv 14 oktabr, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Shu bilan birga, Nigeriya futbolchilari safar davomida qiyinchiliklarga duch keldi.
Lesoto bilan o‘yindan qaytayotgan samolyotda bir oynada yoriq paydo bo‘ldi. Bu sababli samolyot Angolaning poytaxti Luanda aeroportiga favqulodda qo‘nishga majbur bo‘ldi.
Texnik xizmat ko‘rsatgandan so‘ng, mashhur futbolchilar Viktor Osimxen va Ademola Lukman boshchiligidagi jamoa parvozini davom ettira oldi. Ushbu voqea jamoaning ruhiy holatiga ta’sir qilgani aytilmoqda.
Saralash bosqichidagi navbatdagi o‘yinlar Nigeriya uchun muhim ahamiyatga ega. Jamoa muxlislari o‘z vakillaridan muvaffaqiyatli natijalar kutmoqda.

Самолет сборной Нигерии совершил экстренную посадку
Сборная Нигерии проводит важные матчи в рамках отборочного этапа Чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда уже одержала победу над сборной Лесото. Теперь же их ожидает игра с командой Бенина, которая является лидером группы.
Этот матч состоится во вторник, 14 октября. При этом футболисты Нигерии столкнулись с трудностями во время поездки.
На самолёте, возвращавшемся с матча против Лесото, появилась трещина в одном из окон. По этой причине самолёт был вынужден совершить экстренную посадку в аэропорту столицы Анголы, Луанды.
После технического обслуживания команда под руководством известных футболистов Виктора Осимхена и Адемолы Лукмана смогла продолжить полёт. Сообщается, что этот инцидент повлиял на моральное состояние команды.
Следующие матчи отборочного этапа имеют важное значение для Нигерии. Болельщики команды ожидают успешных результатов от своих представителей.