Rossiya himoyachisi Messiga qarshi o‘ynashni xohlaydi
Rossiya terma jamoasi va Moskva CSKA jamoasining markaziy himoyachisi Matvey Lukin yulduzli argentinalik hujumchi Lionel Messiga qarshi o‘z kuchini sinab ko‘rishni istayotganini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U bu imkoniyatni juda qiziqarli deb hisoblaydi va bunday buyuk futbolchini jonli ravishda ko‘rish har bir futbolchi orzusi ekanini ta’kidladi. Sport-Express nashri futbolchining so‘zlarini keltirgan.
Oldinroq matbuotda Rossiya terma jamoasi Argentina milliy jamoasiga qarshi do‘stona o‘yin o‘tkazishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Yaqin kelajakda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa BetBoom kompaniyasi homiyligida nazorat uchrashuvida Boliviya terma jamoasi bilan maydonga chiqadi.
O‘yin 14 oktabr kuni Moskva shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 20:00 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv Rossiya jamoasi uchun o‘z mahoratini oshirish va kelajakdagi musobaqalarga tayyorgarlik ko‘rish imkoniyatidir.

Центральный защитник сборной России и московского ЦСКА Матвей Лукин заявил, что хочет проверить свои силы против звездного аргентинского нападающего Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает эту возможность очень интересной и подчеркнул, что увидеть такого великого футболиста вживую — мечта каждого футболиста. Издание Sport-Express приводит слова игрока.
Ранее в прессе появлялась информация о том, что сборная России может провести товарищеский матч против национальной сборной Аргентины. В ближайшем будущем команда под руководством Валерия Карпина при поддержке компании BetBoom выйдет на поле в контрольном матче против сборной Боливии.
Игра состоится 14 октября на стадионе в Москве и начнется в 20:00 по московскому времени. Эта встреча — возможность для российской команды повысить своё мастерство и подготовиться к будущим соревнованиям.