U Saudiya ligasida ishlashni istamasligini aytdi va hatto yiliga 18 million yevro taklif qilingan taqdirda ham bunga rozi bo‘lmasligini ta’kidladi. Sarri o‘zining hozirgi ishidan ko‘proq daromad topishi mumkinligini, ammo u doimo yurakning chaqirig‘iga amal qilishini, pul uchun emas, balki futbolga bo‘lgan ishtiyoq tufayli shug‘ullanganini aytdi.
U futbolga faqat o‘zining qiziqishi va muhabbati sababli bag‘ishlanganini ta’kidladi. Mauritsio Sarri 66 yoshda bo‘lib, u 2021-yil yozida «Latsio» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan.
Hozirgi vaqtda uning rahbarligida jamoa Italiyaning Seriya A chempionatida oltita turdan so‘ng yettinchi ochko bilan 13-o‘rinni egallab turibdi. Sarri jamoani yanada rivojlantirish va yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.

Сарри отказался работать в Саудовской Аравии
Главный тренер команды «Лацио» Маурицио Сарри высказался о возможности работы в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что не хочет работать в саудовской лиге и даже при предложении в 18 миллионов евро в год не согласится на это. Сарри отметил, что может зарабатывать больше на своей нынешней работе, но всегда следует зову сердца, занимаясь футболом не ради денег, а из-за страсти к игре.
Он подчеркнул, что посвятил себя футболу исключительно из-за собственного интереса и любви к нему. Маурицио Сарри 66 лет, он был назначен главным тренером «Лацио» летом 2021 года.
В настоящее время под его руководством команда занимает 13-е место в чемпионате Италии Серии А после шести туров, набрав семь очков. Сарри стремится к дальнейшему развитию команды и достижению высоких результатов.