Chexiya terma jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralash bosqichida Farer orollariga qarshi o‘yinda 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lib, muxlislarini afsusga soldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Dushanba kuni chex futbolchilari vatanga uchib ketolmadilar. Jamoa matbuot xizmati bu haqda ma’lumot berdi.
Ob-havo sharoitlari sababli Praga yo‘nalishidagi reys bekor qilindi. Jamoa Torshavn shahriga qaytib, u yerda yana bir kecha qoladi.
Shu bilan birga, terma jamoa a’zolari Tomas Souchek va Lukash Gornichek Farer orollaridan alohida uchib ketishga muvaffaq bo‘ldilar va o‘z klublariga qaytdilar. Chexiya terma jamoasi saralash guruhida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Guruh yetakchisi bo‘lgan Xorvatiya jamoasi ulardan uch ochko ko‘proq jamg‘argan. Jamoaning hozirgi holati va natijalari saralash bosqichining davom etishiga bog‘liq bo‘ladi.

Сборная Чехии застряла на Фарерских островах
Сборная Чехии по футболу проиграла команде Фарерских островов со счётом 1:2 в отборочном матче чемпионата мира 2026 года, вызвав разочарование у своих болельщиков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник чешские футболисты не смогли вылететь домой. Об этом сообщила пресс-служба команды.
Из-за погодных условий рейс в Прагу был отменён. Команда вернулась в город Торсхавн и проведёт там ещё одну ночь.
В то же время игрокам сборной Томашу Совчеку и Лукашу Горничеку удалось вылететь с Фарерских островов отдельно и вернуться в свои клубы. Сборная Чехии занимает второе место в своей отборочной группе.
Лидером группы является команда Хорватии, которая набрала на три очка больше. Текущее положение и результаты команды будут зависеть от продолжения отборочного этапа.