"Tottenhem" bosh murabbiyi Palinoning o‘yinidan mamnun
Portugaliyalik yarim himoyachi Joau Palin’ya ijarada o‘ynayotgan “Tottenhem” klubida qolishni xohlamoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Florian Plettenberg ma’lumot berdi. Manba so‘zlariga ko‘ra, 30 yoshli futbolchining “Bavariya” klubiga qaytishi ehtimoli kam.
“Tottenhem” bosh murabbiyi Tomas Frank Palin’yaning o‘yini bilan juda mamnun bo‘lib, uni jamoada saqlab qolishni istaydi. To‘liq transfer summasi 25-30 million yevro atrofida bo‘lishi mumkin.
Shu bilan birga, hozircha klublar o‘rtasida aniq muzokaralar olib borilmayapti. Joriy mavsumda Palin’ya barcha musobaqalarda 11 ta o‘yinda maydonga tushib, uch marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan.
Uning “Tottenhem”dagi faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi va murabbiy uning o‘yinidan mamnunligini bildirgan. Futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilish uchun klub rahbariyati va o‘yinchi o‘rtasida kelishuvlar davom etmoqda.

Главный тренер "Тоттенхэма" доволен игрой Палино
Португальский полузащитник Жоау Палинья хочет остаться в клубе «Тоттенхэм», в котором он играет на правах аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Флориан Плеттенберг. По словам источника, вероятность возвращения 30-летнего футболиста в клуб «Бавария» невелика.
Главный тренер «Тоттенхэма» Томас Франк очень доволен игрой Палинья и хочет сохранить его в команде. Полная сумма трансфера может составить около 25-30 миллионов евро.
В то же время пока между клубами не ведутся конкретные переговоры. В текущем сезоне Палинья сыграл во всех турнирах 11 матчей и забил три гола.
Его деятельность в «Тоттенхэме» считается важной для команды, и тренер выразил удовлетворение его игрой. Переговоры между руководством клуба и игроком продолжаются для принятия решения о будущем футболиста.