Karpin Safonov va Bakaev mashg‘ulotda yo‘qligini tushuntirdi
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin "PSJ" darvozaboni Matvey Safonov hamda "Lokomotiv" qanot himoyachisi Zelimxon Bakaevning mashg‘ulotda ishtirok etmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning holati yaxshi ekani va hech qanday muammo yo‘qligi ta’kidlandi. Karpin so‘zlariga ko‘ra, ushbu futbolchilar o‘z klublariga ruxsat bilan jo‘natilgan, chunki jamoa ularni hatto zahira sifatida ham maydonga tushirishni rejalashtirmagan.
Ertaga, 14 oktabr kuni, Rossiya terma jamoasi Boliviya terma jamoasi bilan BetBoom uchrashuvini o‘tkazadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:00da boshlanadi.
Ushbu muhim o‘yinni sport portali LiveResult tomonidan taqdim etiladigan matnli jonli translyatsiya orqali kuzatishingiz mumkin. Tomoshabinlar uchun ushbu uchrashuv katta qiziqish uyg‘otadi va jamoalar o‘rtasidagi raqobat yuqori darajada bo‘lishi kutilmoqda.

Карпин объяснил отсутствие Сафонова и Бакаева на тренировке
Главный тренер сборной России Валерий Карпин прокомментировал отсутствие в тренировках вратаря ПСЖ Матвея Сафонова и флангового защитника Локомотива Зелимхона Бакаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отмечается, что их состояние хорошее и никаких проблем нет. По словам Карпина, эти футболисты были отправлены в свои клубы с разрешения, так как команда даже не планировала выпускать их на поле, даже в качестве запасных.
Завтра, 14 октября, сборная России проведет матч с командой Боливии в рамках BetBoom. Игра начнется в 20:00 по московскому времени.
Этот важный матч можно будет наблюдать через текстовую онлайн-трансляцию, предоставляемую спортивным порталом LiveResult. Для зрителей эта встреча представляет большой интерес, и ожидается высокий уровень соперничества между командами.