Karpin futbol uslubida Kloppdan o‘rnak oldi
Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin futbolga oid qarashlari bilan mashhur mutaxassislarning kimlari bilan mos kelishi haqida savolga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U pressing uslubini qo‘llaydigan murabbiylar bilan o‘z fikrlari bir xil ekanini ta’kidladi. Ayniqsa, Yurgen Klopp uslubiga o‘xshashligini aytdi.
Boshqa masala – bu uslub muvaffaqiyatli qo‘llaniladimi yoki yo‘qmi, dedi Karpin. Shuningdek, uning futbol uslubi "Brayton" jamoasi bosh murabbiyi De Zerbi uslubiga yaqinligi haqida fikr bildirildi.
Valeriy Karpin nafaqat Rossiya terma jamoasini, balki Moskva "Dinamo" klubini ham boshqaradi. Hozirda u milliy jamoani Boliviya bilan o‘tkaziladigan BetBoom do‘stlik uchrashuviga tayyorlamoqda.
Ushbu o‘yin 14 oktabr, seshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuvning matnli translyatsiyasi LiveResult portali tomonidan tashkil etiladi.

Карпин взял пример с Клоппа в футбольном стиле
Главный тренер сборной России Валерий Карпин ответил на вопрос о том, с какими известными специалистами его футбольные взгляды совпадают. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что его мнение совпадает с тренерами, применяющими стиль прессинга. Особенно отметил сходство со стилем Юргена Клоппа.
Другой вопрос – будет ли этот стиль успешным или нет, сказал Карпин. Также было высказано мнение о близости его футбольного стиля к стилю главного тренера команды "Брайтон" Де Зерби.
Валерий Карпин руководит не только сборной России, но и московским клубом "Динамо". В настоящее время он готовит национальную команду к товарищескому матчу с Боливией, который пройдет в рамках BetBoom.
Эта игра состоится во вторник, 14 октября. Текстовую трансляцию матча организует портал LiveResult.
Кроме того, упомянутый Карпиным Юрген Клопп в настоящее время работает в футбольной системе "Ред Булл".