U aytishicha, Haykin uzoq vaqtdan beri Norvegiyada faoliyat yuritmoqda va oilasi bor. Shuning uchun uning qarori haqida ortiqcha xavotirga tushishga hojat yo‘q.
Ponomaryovning ta’kidlashicha, terma jamoadan iste’dodli darvozabonlar ketgani haqida gapirish noto‘g‘ri, chunki Rossiyada hali ham ko‘plab sifatli darvozabonlar mavjud. Nikita Haykin 30 yoshda bo‘lib, 2023 yil mart oyidan buyon "Budyo-Glimt" jamoasida o‘ynamoqda.
Bundan oldin ham u 2019 yildan 2023 yilgacha shu klub sharafini himoya qilgan. Joriy Norvegiya chempionatida u 23 ta o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol o‘tkazib yuborgan, shuningdek, 11 marotaba o‘z darvozasini toza saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Kelajakda Haykin Norvegiya terma jamoasi safida o‘ynashi kutilmoqda. Bu qaror futbolchining shaxsiy va professional rivojlanishi nuqtai nazaridan muhim qadam hisoblanadi.
Rossiya terma jamoasi uchun esa hali ko‘plab iste’dodli darvozabonlar mavjudligi e’tiborga loyiqdir.

Пономарёв объяснил отказ Хайкина от сборной
Бывший футболист ЦСКА Владимир Пономарёв высказался о решении вратаря норвежского клуба «Будё-Глимт» Никиты Хайкина отказаться от российского спортивного гражданства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Хайкин уже долгое время работает в Норвегии и у него есть семья. Поэтому не стоит слишком беспокоиться о его решении.
Пономарёв отметил, что говорить о том, что талантливые вратари уходят из сборной, неправильно, так как в России по-прежнему много качественных вратарей. Никите Хайкину 30 лет, с марта 2023 года он играет за «Будё-Глимт».
Ранее он также защищал честь этого клуба с 2019 по 2023 год. В текущем чемпионате Норвегии он сыграл в 23 матчах, пропустил 20 голов и 11 раз сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
В будущем ожидается, что Хайкин будет выступать за сборную Норвегии. Это решение является важным шагом с точки зрения личного и профессионального развития футболиста.