Mbappe Alonso va Ancelotti o‘rtasidagi farqni tushuntirib berdi
Fransuz hujumchisi Kilian Mbappe jamoaning amaldagi bosh murabbiyi Xabi Alonso bilan sobiq murabbiy Karlo Anchelotti o‘rtasidagi farq haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mbappe ta’kidlashicha, Anchelotti futbol tarixidagi eng yaxshi murabbiylardan biridir. U jamoa o‘yinchilariga quvonch olib kiradigan murabbiy bo‘lib, doimo ularga yaqin va yordam berishga tayyor turadi.
Xabi Alonso ham yordam berishni xohlaydi, biroq u yosh murabbiy bo‘lib, o‘z qadrini isbotlashi lozim. Karlo Anchelottiga esa hech narsa isbotlash shart emas, dedi Mbappe kulib.
Xabi ancha yosh va u «Real»da o‘zini ko‘rsatib, muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda. Ma’lumot uchun, Alonso Anchelottining o‘rnini 2025 yilgi Jahon klublar chempionati oldidan egallagan.
Hozirda Madrid jamoasi Ispaniya La Ligasida sakkizta o‘yin o‘tkazib, 21 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. Bu natija jamoaning yuqori o‘yin ko‘rsatkichlari va murabbiylarning mehnati samarasidir.

Мбаппе объяснил разницу между Алонсо и Анчелотти
Французский нападающий Килиан Мбаппе высказался о разнице между нынешним главным тренером команды Хаби Алонсо и бывшим тренером Карло Анчелотти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мбаппе отметил, что Анчелотти — один из лучших тренеров в истории футбола. Он тренер, который приносит радость игрокам команды, всегда близок к ним и готов помочь.
Хаби Алонсо тоже хочет помогать, но он молодой тренер и должен доказать свою ценность. Карло Анчелотти же ничего доказывать не обязан, — сказал Мбаппе с улыбкой.
Хаби достаточно молод, и он стремится проявить себя и добиться успеха в «Реале». Для справки, Алонсо занял место Анчелотти перед Чемпионатом мира среди клубов 2025 года.
В настоящее время команда из Мадрида провела восемь матчей в Ла Лиге Испании и лидирует с 21 очком. Этот результат — плод высокого уровня игры команды и труда тренеров.