Bu haqda klub matbuot xizmati ma’lum qildi. 50 yoshli mutaxassis «Antalyaspor» bilan ikki yillik shartnoma imzoladi.
U jamoaning bosh murabbiyi lavozimida Emre Berezog‘luni almashtirdi. Turkiya chempionatining sakkizinchi turida «Antalyaspor» «Rizespor»ga 2:5 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Hozirda jamoa, unda o‘ynayotgan Georgiy Jikiya bilan birga, musobaqa jadvalida o‘nchi o‘rinda bormoqda. «Antalyaspor» jamoasi hisobida o‘n ochko mavjud.
Jamoa tarkibida o‘ynayotgan 31 yoshli rossiyalik himoyachi sakkizta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi. Yangi murabbiy Bulutdan jamoaning natijalarini yaxshilash va yuqori o‘rinlarni egallash kutilyapti.
Klub rahbariyati va muxlislar murabbiyga ishonch bildirmoqda. Erol Bulutning tajribasi va bilimlari «Antalyaspor»ning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil hisoblanadi.

Назначен новый главный тренер команды Анталияспор
Бывший главный тренер команды «Фенербахче» Эрол Булут назначен главным тренером турецкого клуба «Антальяспор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил пресс-служба клуба. 50-летний специалист подписал с «Антальяспором» двухлетний контракт.
Он сменил на посту главного тренера Эмре Березоглу. В восьмом туре чемпионата Турции «Антальяспор» проиграл «Ризеспору» со счётом 2:5.
В настоящее время команда, в составе которой играет Георгий Джикия, занимает десятое место в турнирной таблице. У «Антальяспора» десять очков.
31-летний российский защитник, выступающий за команду, провёл восемь матчей и забил два гола. От нового тренера Булута ожидают улучшения результатов команды и занятия высоких позиций.
Руководство клуба и болельщики выражают доверие тренеру. Опыт и знания Эрола Булута считаются важным фактором для будущих успехов «Антальяспора».