Mbappe Real va PSJ jamoalari o‘rtasidagi farqni ta’kidladi
“Real” jamoasining hujumchisi Kilian Mbappe o‘zining hozirgi klubi bilan oldingi jamoasi “PSJ” o‘rtasidagi farq haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U yetti yil davomida “PSJ”da o‘ynagan. Mbappening so‘zlariga ko‘ra, “Real” Madrid dunyodagi eng yaxshi klub hisoblanadi.
Bu yerda har bir o‘yinchi o‘ziga shunday deydi: men eng yaxshi klubda o‘ynayapman, shuning uchun doimo g‘alaba qozonishim, jamoa a’zolarim uchun namuna bo‘lishim kerak. Joriy mavsumda 26 yoshli fransuz futbolchi “Real” libosida o‘nta o‘yinda maydonga tushdi, 14 ta gol urdi va ikki marta golli uzatma berdi.
Mbappening “Real” bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. Bu shartnoma uning klubdagi faoliyatini uzoq muddat davom ettirishiga imkon yaratadi.
Shuningdek, Mbappening o‘yini va natijalari jamoaning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda. Uning tajribasi va mahorati “Real” jamoasining kuchini yanada oshirmoqda.

Мбаппе подчеркнул разницу между командами Реал и ПСЖ
Нападающий команды «Реал» Килиан Мбаппе высказался о разнице между своей нынешней командой и предыдущей — «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он играл в «ПСЖ» в течение семи лет. По словам Мбаппе, «Реал» Мадрид считается лучшим клубом в мире.
Здесь каждый игрок говорит себе: я играю в лучшем клубе, поэтому всегда должен побеждать и быть примером для своих товарищей по команде. В текущем сезоне 26-летний французский футболист провёл в составе «Реала» десять матчей, забил 14 голов и сделал две результативные передачи.
Действующий контракт Мбаппе с «Реалом» рассчитан до конца июня 2029 года. Этот контракт позволяет ему продолжить карьеру в клубе на долгий срок.
Кроме того, игра и результаты Мбаппе вносят большой вклад в успехи команды. Его опыт и мастерство усиливают мощь команды «Реал».