La Liga prezidenti: "Real" chempionatni Ispaniyada o‘ynaydi
Xavier Tebas, Ispaniyaning La Liga ligasi prezidenti, Madridning «Real» jamoasi Ispaniya chempionatining ayrim o‘yinlarini mamlakatdan tashqarida o‘tkazishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Tebasning ta’kidlashicha, hozirgi «Real» rahbarlari bunga rozi emaslar. Ular na bizni, na bizning faoliyatimizni yoqtirishadi.
Shu sababli, «Real» jamoasining chempionat o‘yinlarini mamlakatdan tashqarida o‘tkazishi amalda imkonsiz hisoblanadi. 20 dekabr kuni «Vilyarreal» va «Barselona» jamoalari Amerika Qo‘shma Shtatlarida to‘qnash kelishadi.
Hozirgi kunda, sakkiz turdan so‘ng, «Real» Ispaniya chempionatida peshqadamlik qilmoqda. Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa 21 ochko to‘plagan.
Madridliklar navbatdagi o‘yinni 19 oktabr kuni o‘tkazadi. La Liga ning to‘qqizinchi turida ularning raqibi «Xetafe» jamoasi bo‘ladi.
Ushbu o‘yin ham Ispaniya doirasida bo‘lib o‘tadi. Umuman olganda, hozirgi vaziyatda «Real» jamoasining chempionat o‘yinlarini mamlakatdan tashqarida o‘tkazish rejasi mavjud emas.

Президент Ла Лиги: "Реал" сыграет чемпионат в Испании
Хавьер Тебас, президент испанской Ла Лиги, ответил на вопрос о возможности проведения некоторых матчей чемпионата Испании мадридским «Реалом» за пределами страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Тебаса, нынешнее руководство «Реала» не согласны с этим. Они не любят ни нас, ни нашу деятельность.
Поэтому проведение матчей чемпионата «Реалом» за пределами страны практически невозможно. 20 декабря команды «Вильярреал» и «Барселона» встретятся в Соединённых Штатах Америки.
В настоящее время, после восьми туров, «Реал» лидирует в чемпионате Испании. Команда под руководством Хаби Алонсо набрала 21 очко.
Следующий матч мадридцы проведут 19 октября. В девятом туре Ла Лиги их соперником будет команда «Хетафе».
Этот матч также пройдет на территории Испании. В целом, в текущей ситуации у «Реала» нет планов проводить матчи чемпионата за пределами страны.