Slovakiya Lyuksemburgni 2:0 hisobida mag‘lub etdi
Birinchi davrada barcha o‘yinlarini yutqazgan Lyuksemburg jamoasiga qarshi o‘yinda mezbonlar katta ustunlikka ega bo‘lmadi. Ular darvozaga zarbalarni ikki barobar ko‘proq yo‘llashdi, ya’ni olti zarba va uch zarba.
Asosiy voqea 55-daqiqada Adam Obert hisobni ochdi. Keyin, o‘yin davomida, 72-daqiqada Ivan Shrans hisobni ikki barobar oshirdi va o‘yinni 2:0 hisobida yakunladi.
Lyuksemburg jamoasi guruh jadvalida oxirgi o‘rinda qolmoqda, Slovakiya esa Germaniya bilan birgalikda yetakchi pozitsiyani egallab turibdi, har bir jamoaning 9 ochkosi bor. O‘yinning protokoli quyidagicha: Slovakiya 2, Lyuksemburg 0.
Gollar: Adam Obert 55-daqiqa, Ivan Shrans 72-daqiqa. Slovakiya jamoasining asosiy o‘yinchilari orasida Dubravka Martin, D’yomber Norbert, Shkrinyar Milan, Obert Adam, Gantsko David, Bero Matush va Duda Ondrey bor edi.
Lyuksemburg jamoasida esa Rigo Tomas, Dyurish David, Tuphta Lyubomir va boshqa futbolchilar maydonga tushishdi. O‘yinda ishtirok etgan zaxira o‘yinchilar orasida Rodak Marek, Takach Dominik, Pekarik Peter, Shatka Lyubomir va boshqalar bor edi.
Slovakiya va Lyuksemburg jamoalari o‘rtasidagi bu uchrashuv mezbonlar foydasiga yakunlandi va guruhdagi vaziyatni yanada aniqlashtirdi. Slovakiya jamoasi keyingi o‘yinlarda ham kuchini saqlab qolishga intiladi.

Словакия обыграла Люксембург со счётом 2:0
На четвертом этапе отборочного турнира чемпионата мира в группе А сборная Словакии принимала Люксембург. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче против команды Люксембурга, которая проиграла все свои игры в первом круге, хозяева не имели большого преимущества. Они нанесли в два раза больше ударов по воротам — шесть против трех.
Основное событие произошло на 55-й минуте, когда Адам Оберт открыл счет. Затем, на 72-й минуте, Иван Шранс удвоил счет, и игра завершилась со счетом 2:0.
Команда Люксембурга занимает последнее место в турнирной таблице группы, а Словакия вместе с Германией занимает лидирующие позиции, у каждой команды по 9 очков. Протокол матча следующий: Словакия 2, Люксембург 0.
Голы: Адам Оберт 55-я минута, Иван Шранс 72-я минута. Среди основных игроков сборной Словакии были Мартин Дубравка, Норберт Дьомбер, Милан Шкриньяр, Адам Оберт, Давид Ганцко, Матуш Беро и Ондрей Дуда.
В команде Люксембурга на поле вышли Томас Риго, Давид Дюрриш, Любомир Тупта и другие футболисты. Среди запасных, участвовавших в матче, были Марек Родак, Доминик Такач, Петер Пекарик, Любомир Шатка и другие.
Встреча между сборными Словакии и Люксембурга завершилась в пользу хозяев и внесла ясность в ситуацию в группе. Словацкая команда стремится сохранить свои силы и в следующих матчах.