Kosovo Shvetsiyadan muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi
Shvetsiya terma jamoasi birinchi bosqichda faqat bitta ochko jamg‘argan bo‘lsa-da, bugungi uy uchrashuvida Kosovo bilan o‘yinda hammasini to‘g‘rilash imkoniga ega edi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Skandinaviya vakillari ko‘proq to‘p nazoratida bo‘lishdi, ammo gol ura olishmadi. Aksincha, raqib jamoa 32-daqiqada o‘z imkoniyatidan foydalanib, Velddin Xoja yordamida Fisnik Asllani tomonidan gol urildi va hisob 0:1 bo‘ldi.
Shvetsiya jamoasi guruhda oxirgi o‘rinda turibdi, Kosovo esa ikkinchi o‘rinda bo‘lib, 7 ochkoga ega. O‘yinning protokoliga ko‘ra, Shvetsiya tarkibida Viktor Yohansson, Gustav Lagerbilke, Isak Hin, Viktor Lindelof, Aleksander Bernhardsson kabi futbolchilar maydonga tushishdi.
Uchrashuv davomida bir nechta o‘yinchilar almashtirildi. Kosovo jamoasida esa Arjanet Murich, Ilir Krasniki, Hayrizi Kreshnik, Velddin Xoja va boshqa futbolchilar maydonda harakat qildi.
Bugungi o‘yinning o‘tkazilish joyi "Nya Ullevi" stadioni bo‘ldi. Shvetsiya jamoasi uchun bu mag‘lubiyat guruh bosqichida vaziyatni yanada murakkablashtirdi.
Kosovo esa o‘zining yuqori o‘yin ko‘rsatkichlari bilan guruhda yetakchilikni davom ettirmoqda. Jamoalar keyingi o‘yinlarda o‘z imkoniyatlarini yaxshilab, guruhda yuqori o‘rinlarni egallashga harakat qilishadi.

Косово одержало важную победу над Швецией
Сборная Швеции, несмотря на то, что в первом этапе набрала всего одно очко, имела возможность исправить ситуацию в сегодняшнем домашнем матче с Косово. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители Скандинавии больше контролировали мяч, но не смогли забить гол. Напротив, команда соперника воспользовалась своим шансом на 32-й минуте: Фисник Асляни забил гол при помощи Веллдина Ходжи, и счет стал 0:1.
Сборная Швеции занимает последнее место в группе, а Косово — второе, имея 7 очков. Согласно протоколу матча, в составе Швеции на поле вышли такие футболисты, как Виктор Йоханссон, Густав Лагербилке, Исак Хин, Виктор Линделёф, Александр Бернхардссон.
В ходе встречи было произведено несколько замен. В составе Косово на поле действовали Аржанет Мурич, Илир Красники, Хайризи Крешник, Веллдин Ходжа и другие футболисты.
Местом проведения сегодняшнего матча стал стадион «Ня Уллеви». Для сборной Швеции это поражение усложнило ситуацию в групповом этапе.
Косово же продолжает лидировать в группе благодаря своим высоким игровым показателям. Команды в следующих матчах постараются улучшить свои возможности и занять высокие места в группе.