Retegi Indzagi va Del Piero darajasiga yetishdi
Birinchi bo‘limning oxirida 26 yoshli futbolchi penalti zarbasini aniq amalga oshirib, hisobni ochdi. 74-daqiqada esa o‘z jamoasining ustunligini ikki barobar oshirdi.
Qo‘shimcha vaqtda Gianluka Manchini yakuniy hisobni belgilab, Italiya jamoasining g‘alabasini ta’minladi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Retegi Italiya terma jamoasi safida jahon chempionati saralash bosqichida bir nechta o‘yinlarda ikki yoki undan ortiq gol urgan birinchi futbolchi bo‘ldi.
Bunga qadar bunday natijaga Filippo Indzagi va Alessandro del Piero 2002-yilgi jahon chempionati saralashida erishgan edi. Mateo Retegining Italiya terma jamoasi uchun jami 24 o‘yinda 11 ta gol urgan hisoboti mavjud.

Retegi достиг уровня Индзаги и Дель Пьеро
Нападающий команды Аль-Кадисия Матео Ретеги забил два гола, помогая сборной Италии одержать победу над командой Израиля со счётом 3:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце первого тайма 26-летний футболист точно реализовал пенальти и открыл счёт. На 74-й минуте он удвоил преимущество своей команды.
В дополнительное время Джанлука Манчини установил окончательный счёт, обеспечив победу сборной Италии. По данным Opta, Ретеги стал первым игроком сборной Италии, который забивал два и более голов в нескольких матчах отборочного этапа чемпионата мира.
Ранее такого результата добивались Филиппо Индзаги и Алессандро Дель Пьеро на отборочном турнире чемпионата мира 2002 года. Матео Ретеги провёл за сборную Италии всего 24 матча и забил 11 голов.