Italiya terma jamoasi darvozaboni Janluiji Donnarumma Isroil jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin intervyu berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 3:0 hisobida Italiya foydasiga yakunlandi. Italiya terma jamoasi ketma-ket beshinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi, ammo guruhda hali ham ikkinchi o‘rinda turibdi va Norvegiyadan uch ochko ortda qolmoqda.
Iyun oyida Norvegiya bilan o‘tkazilgan o‘yinda italiyaliklar 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lishgan edi. Shu mag‘lubiyatdan so‘ng murabbiy Lyuchano Spalletti iste’foga chiqdi va uning o‘rniga Jennaro Gattuzo tayinlandi.
Donnarumma Sky Sport kanaliga bergan intervyusida hozirgi vaziyatda xato qilishga haqqimiz yo‘qligini, aks holda jahon chempionatiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘l olish imkoniyatimizni yo‘qotishimiz mumkinligini ta’kidladi. U jamoa noyabr oyidagi o‘yinlarga va ehtimoliy pley-off o‘yinlariga tayyor ekanini aytdi.
Donnarumma Italiya terma jamoasi kuchli ekanligini va 2026 yilgi jahon chempionatida qatnashishlariga ishonch bildirganini bildirdi. Noyabr oyida Italiya terma jamoasi 13 noyabrda safarda Moldaviya, 16 noyabrda esa o‘z maydonida Norvegiya jamoasi bilan o‘ynaydi.

Доннарумма: Италия примет участие в чемпионате мира 2026 года
Вратарь сборной Италии Джанлуиджи Доннарумма дал интервью после матча против сборной Израиля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 3:0 в пользу Италии. Сборная Италии одержала пятую победу подряд, однако по-прежнему занимает второе место в группе, отставая от Норвегии на три очка.
В июне итальянцы проиграли Норвегии со счётом 0:3. После этого поражения тренер Лучано Спаллетти ушёл в отставку, а на его место был назначен Дженнаро Гаттузо.
В интервью каналу Sky Sport Доннарумма подчеркнул, что в текущей ситуации у них нет права на ошибку, иначе они могут потерять возможность напрямую выйти на чемпионат мира. Он отметил, что команда готова к матчам в ноябре и возможным стыковым играм.
Доннарумма выразил уверенность в силе сборной Италии и в том, что они примут участие в чемпионате мира 2026 года. В ноябре сборная Италии сыграет 13 ноября на выезде с Молдовой и 16 ноября дома с Норвегией.