Ronaldu Portugaliya jahon chempionati yo‘llanmasini kechiktirdi
Portugal va Vengriya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda Krishtianu Ronaldu ikki marta gol urdi, ammo jamoa o‘yinning so‘nggi daqiqalarida g‘alabani qo‘lga kirita olmadi va hisob 2:2 ga tenglashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Agar Portugaliya g‘alaba qozonganida, ular jahon chempionatiga yo‘llanmani ta’minlagan bo‘lardi. So‘nggi daqiqalarda gol o‘tkazib yuborilgani sababli, portugallar o‘z vazifasini hal qilishni noyabr oyiga qoldirishdi.
O‘yindan so‘ng, 40 yoshli Ronaldu ijtimoiy tarmoqlarda fikrlarini bildirdi. U jamoani maqsadga yaqinlashayotganini ta’kidlab, Portugaliyani qo‘llab-quvvatladi.
Shuningdek, Krishtianu Ronaldu jahon chempionatlari saralash bosqichlarida 41 ta gol urib, yangi rekord o‘rnatdi va eng yaxshi to‘purar bo‘ldi. Bu natija uning futbol tarixidagi o‘rnini yanada mustahkamladi.

Роналду задержал путёвку Португалии на чемпионат мира
В матче между сборными Португалии и Венгрии Криштиану Роналду забил два гола, однако команда не смогла добиться победы в последние минуты игры, и счёт сравнялся 2:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если бы Португалия выиграла, они обеспечили бы себе путёвку на чемпионат мира. Из-за пропущенного гола в последние минуты португальцы отложили решение своей задачи до ноября.
После матча 40-летний Роналду высказался в социальных сетях. Он подчеркнул, что команда приближается к цели и поддержал Португалию.
Кроме того, Криштиану Роналду установил новый рекорд, забив 41 гол на отборочных этапах чемпионатов мира, став лучшим бомбардиром. Этот результат ещё больше укрепил его место в истории футбола.